Odbudowa Celticu może być niezwykle kosztownym procesem

0
Celtic Park
fot. www.celticfc.net

Były napastnik Celticu Glasgow, a obecnie ekspert piłkarski, Chris Sutton uważa, że odbudowa zespołu The Bhoys w celu odzyskania mistrzowskiego tytułu utraconego na rzecz Rangers FC może być niezwykle kosztownym procesem.

Celtic FC przejdzie latem gruntowną przebudowę, a zespół z Celtic Park wciąż nie ma wyznaczonego nowego trenera, który poprowadzi zespół w sezonie 2021/21. Chris Sutton uważa, że Celtic może odzyskać tytuł, o ile klub wyda około 60 milionów funtów na rynku transferowym lub zakontraktuje trenera pokroju Martina O’Neilla lub Brendana Rodgersa.

? Martin O’Neill zamienił 21-punktową stratę punktową w zdobycie mistrzostwa Szkocji w ciągu jednego roku, ale mam wrażenie, że powtórzenie tego nie będzie łatwe dla następnego trenera ? napisał Sutton w swojej kolumnie w Daily Record.

? Jeśli Celtic chce przeprowadzić naturalny proces odbudowy, musi nastawić się na cierpliwość i kolejny sezon rozczarowań, aby mieć czas na właściwe wykonanie pracy.

? O ile Dermot Desmond nie sfinansuje procesu odbudowy poprzez pokaźne inwestycje lub jeśli klub nie wyciągnie innego królika z kapelusza takiego jak O’Neill lub Rodgers, walka o złapanie Rangersów może być żmudnym procesem. Chociaż niektórzy kibice mogą nie chcieć się do tego przyznać, próba wygrania dziesiątego z rzędu mistrzostwa Szkocji sprawiała, że Rangersi zostali daleko w tyle za swoimi odwiecznymi rywalami.

? Dogonienie nowych mistrzów przez Celtic może kosztować co najmniej 60 milionów funtów. Oczywiście, pojawią się pieniądze, aby to zrealizować. Spodziewałbym się, że odejście Odsonne Edouarda, Kristoffera Ajera i Ryana Christiego może przynieść około 30 milionów funtów do klubowej kasy.

Źródło: www.dailyrecord.co.uk