Zawodnicy Celticu powołani do reprezentacji narodowych

0
Callum McGregor
fot. www.celticfc.net

Najbliższe dni upłyną pod znakiem ostatniej przerwy reprezentacyjnej w tym roku, a kilku zawodników Celticu ruszy w świat, aby reprezentować swoją ojczyznę. Dla tych, którzy są Europejczykami, będzie to ostatnia szansa, aby spróbować zagwarantować sobie prawo startu w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata.

Callum McGregor i David Turnbull dołączą do reprezentacji Szkocji, która chce awansować do rundy play-off. W piątek wieczorem Szkoci zmierzą się z Mołdawią, wiedząc, że zwycięstwo zapewni im drugie miejsce w grupie za Danią, z którą zmierzą się w poniedziałek na Hampden Park.

O drugie miejsce w grupie F walczyć będzie też Izrael z Nirem Bittonem i Lielem Abadą w swoim składzie, który musi wygrać z Austrią i Wyspami Owczymi i mieć nadzieję, że Szkocja zgubi punkty w swoich meczach.

Inni zawodnicy z Europy ? Conor Hazard został powołany na mecze reprezentacji Irlandii Północnej, a Josip Juranovic na mecze reprezentacji Chorwacji.

Kyogo Furuhashi będzie miał z kolei szanse gry w wyjazdowych meczach reprezentacji Japonii z Wietnamem i Omanem.

Stephen Welsh i Adam Montgomery znaleźli się w kadrze Szkocji U-21 na mecze eliminacji Mistrzostw Europy z Kazachstanem i Belgią w Dundee, a Dane Murray w reprezentacji Szkocji U-19 na spotkania z Armenią, Gibraltarem i Chorwacją.

Źródło: www.celticfc.net