Turnbull: Scott Brown odgrywa ogromną rolę w Celticu

0
David Turnbull
fot. www.celticfc.net

Po remisie 2:2 w ostatnim meczu z Livingston na Tony Macaroni Arena w zeszłą środę, David Turnbull i jego koledzy z Celticu FC mieli cały tydzień, aby odpowiednio przygotować się do kolejnego meczu z Hamilton Academical, który rozegrany zostanie na Celtic Park.

21-letni pomocnik zapowiedział, że powrót na zwycięską ścieżkę jest celem wszystkich osób związanych z Celtikiem i ma nadzieję, że rozpocznie się to już w środowy wieczór.

? Jesteśmy w dobrej formie i ciężko trenujemy nad tymi elementami gry, które wymagają poprawy. Nie graliśmy żadnego meczu od tygodnia, więc trenowaliśmy i szukaliśmy ulepszeń w naszej grze ? powiedział pomocnik Celticu.

? Jeśli chodzi o przygotowanie, to sztab szkoleniowym pokazuje nam klipy z poprzednich meczów, a my staramy się przenieść to na boisko ? stałe fragmenty, gra ofensywna, defensywna.

Turnbull powiedział również, że trener Celticu, Neil Lennon i jego współpracownicy każdego dnia starają się wydobyć jak najwięcej ze wszystkich zawodników. Dodatkowo szkocki piłkarz stwierdził, że jego klubowy kolega, pełniący funkcję kapitana Celticu ? Scott Brown ma ogromny wpływ na wszystkich związanych z klubem.

? Trener każdego dnia daje z siebie wszystko i każdego dnia stara się wyciągnąć jak najwięcej z nas wszystkich ? stwierdził Turnbull.

? Odkąd tutaj przyszedłem, Scott Brown był fantastyczny w stosunku do mnie. Poza boiskiem był bardzo serdeczną osobą, a na nim udzielał mi cennych wskazówek. To mi bardzo pomogło. Nawet kiedy nie grałem, mówił mi, żebym czekał na swój czas. Od tamtej pory mnie wspiera i myślę, że odgrywa ogromną rolę w Celticu.

Źródło: www.celticfc.net