Tierney łączony z powrotem do Celticu

0
Kieran Tierney
fot. www.celticfc.net

Lewy obrońca Arsenalu, Kieran Tierney podobno rozważa powrót do Celticu tego lata po mianowaniu trenera Brendana Rodgersa nowym szkoleniowcem The Bhoys.

Mistrzowie Szkocji potwierdzili, że Rodgers po raz drugi przejmie stery na Parkhead, po odejściu Ange Postecoglou do Tottenham Hotspur. 50-latek spędził niecałe trzy lata jako trener Celticu, zanim opuścił klub w lutym 2019 roku, aby przejąć Leicester City.

Sześć miesięcy później Tierney zakończył swoją 14-letnią przygodę z Celtikiem i przeprowadził się za 25 milionów funtów do Arsenalu, gdzie często zmagał się z kontuzjami i brakiem czasu gry pod wodzą Mikela Artety.

W zeszłym sezonie 26-latek był zmuszony grać drugie skrzypce za Ołeksandrem Zinchenko, a drobne kontuzje ograniczyły lewego obrońcę do zaledwie 15 występów we wszystkich rozgrywkach.

Tierney wciąż ma trzy lata kontraktu na Emirates Stadium, ale perspektywa opuszczenia Kanonierów tego lata w poszukiwaniu regularnej gry była już omawiana.

Podobno Newcastle United przygotowuje ofertę na podpisanie kontraktu ze Szkocją, a zainteresowanie wyraziły również Manchester City i Aston Villa. The Sun twierdzi jednak, że Tierney nie zamknie drzwi w sprawie ewentualnego powrotu do Celticu tego lata i zamierza rozważyć swoje opcje przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Źródło: www.thesun.co.uk