Szkocki Związek Piłki Nożnej nie będzie badał sprawy wyjazdu Celticu do Dubaju

0
Celtic FC Dubaj
fot. www.celticfc.net

Szkocki Związek Piłki Nożnej nie zamierza badać kulisów wyprawy Celticu FC na zimowe zgrupowanie do Dubaju ? wynika z najnowszych informacji z Wysp Brytyjskich.

Premier Szkocji, Nicola Sturgeon zakwestionowała cel wyprawy klubu Parkhead, a także uznała, że ??niektóre zdjęcia z obozu treningowego The Bhoys mogą sugerować, że drużyna mistrza Szkocji może nie przestrzegać wytycznych dotyczących dystansu społecznego.

Jednak SFA uważa, że ??nie ma potrzeby analizowania decyzji Celticu o wyjeździe na zgrupowanie, na którą zgodę wszystkie odpowiednie władze wydały w listopadzie, kiedy Scottish Professional Football League zgodziło się przełożyć mecz ligowy przeciwko Hibernian na poniedziałek 11 stycznia.

W ostatnim czasie na Celtic Glasgow spadła ogromna fala krytyki, po tym jak klub zdecydował się na wyjazd do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w momencie gdy Szkocja rozpoczęła pełny lockdown do końca stycznia.

Celtic w swoim oficjalnym oświadczeniu broni się faktem, że klub otrzymał w listopadzie zgodę na wyjazd ze strony szkockich władz i nie zdecydowałby się na takie rozwiązanie, bez wcześniejszej aprobaty szkockiego rządu.

Źródło: www.celticpoland.com