Rogic i Bitton opuszczają Celtic

0
Tom Rogic
fot. www.celticfc.net

Celtic Glasgow ogłosili, że Tom Rogic i Nir Bitton opuszczą klub wraz z końcem czerwca. Obaj zawodnicy są piłkarzami z najdłuższym stażem w Celticu w obecnym składzie i odejdą z zespołu The Bhoys po prawie 10 latach spędzonych w klubie.

29-letni Rogic przybył do Parkhead z australijskiego Central Coast Mariners w styczniu 2013 roku i od tego czasu strzelił 46 bramek i zaliczył 49 asyst w 271 meczach we wszystkich rozgrywkach. Z kolei 30-letni Bitton przybył do Glasgow z izraelskiego Ashdod siedem miesięcy po Rogicu i od tego czasu zagrał 270 razy dla Celticu we wszystkich rozgrywkach, strzelając 15 bramek i zaliczając 16 asyst.

? Chcę szczerze podziękować wszystkim w klubie i wszystkim naszym kibicom za wszystko, co zostało mi dane, gdy byłem piłkarzem Celticu. To była fenomenalna podróż, z kilkoma magicznymi momentami. To był zaszczyt być częścią tego klubu ? powiedział Rogic.

? Kiedy przybyłem do Celticu, nie sądziłem, że będę częścią tak ekscytujących chwil. Bycie częścią tak wspaniałego klubu było naprawdę niesamowite. Pracowałem z kilkoma świetnymi trenerami i kolegami z zespołu i dziękuję im wszystkim za tamte czasy i wszystko, co wspólnie osiągnęliśmy ? stwierdził z kolei Bitton.

Źródło: www.celticfc.net