Rodgers: Zawodnicy Celticu powinni utworzyć straż honorową dla Rangersów

0
Brendan Rodgers
fot. www.celticfc.net

Były szkoleniowiec Celticu Glasgow, Brendan Rodgers uważa, że Celtic powinien pokazać klasę i utworzyć Rangersom straż honorową przed nadchodzącym spotkaniem, które odbędzie się 21 marca na Celtic Park, a następnie wykorzystać to jako motywację do odzyskania tytułu w kolejnym sezonie.

Tradycyjny salut dla mistrzów nie został wykonany w 2019 roku, kiedy Celtic odwiedził Ibrox Stadium w swoim pierwszym meczu od czasu zdobycia ósmego z rzędu tytułu mistrzowskiego. Trener The Gers, Steven Gerrard, ujawnił wówczas, że klub podjął taką decyzję za jego namową.

Rodgers odniósł się do sytuacji, w której gracze Sir Alexa Fergusona z Manchesteru United wykonali w 2005 roku straż honorową dla Chelsea dowodzoną przez Jose Mourinho i uważa, że The Bhoys powinni postąpić podobnie podczas nadchodzącego Old Firm Derby.

? Uważam, że zawsze należy okazywać pokorę i klasę oraz być drużyną sportową z prawdziwego zdarzenia ? powiedział były trener Celticu dla Sky Sports.

? Nigdy nie zapomnę, kiedy pracowałem w akademiach Chelsea jako młody trener, a w pierwszym sezonie, w którym trenerem był Jose Mourinho, klub zdobył tytuł. Pamiętam, jak poszedłem tego wieczoru na Old Trafford, aby obejrzeć mecz i jestem pewien, że zawodnicy Manchesteru United nie chcieli wykonać straży honorowej, ale zrobili to dla Sir Alexa Fergusona.

? To musiało być naprawdę bardzo trudne, ale pokazało klasę Sir Alexa i jego zespołu oraz ich pokorę. Pomimo ogromnej rywalizacji i pomimo tego, jak trudno jest przełknąć gorycz porażki, Celtic FC powinien zrobić to samo i wykorzystać to jako motywację do dalszego rozwoju.

Źródło: www.skysports.com