Rodgers chciałby kontynuować współpracę z Idahem

0
Adam Idah
fot. www.celticfc.net

Szkoleniowiec Celticu Glasgow, Brendan Rodgers pochwalił napastnika The Bhoys, Adama Idaha po tym, jak ten w ostatniej minucie meczu strzelił gola na 1:0, dając swojej drużynie zwycięstwo 1:0 w finale Pucharu Szkocji z Rangers FC.

23-latek dołączył do Celticu na zasadzie wypożyczenia z Norwich City w styczniu i od tego czasu strzelił dziewięć goli w 19 występach we wszystkich rozgrywkach, zdobywając swojego najważniejszego gola na Hampden Park, który pomógł drużynie The Bhoys w zdobyciu krajowego dubletu.

– Zarząd wie jak bardzo cenię Adama i to był powód, aby go sprowadzić – powiedział Rodgers reporterom po meczu.

– Był dla nas wielkim wzmocnieniem, szczególnie w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Wiedziałem, co oferuję, ponieważ widziałem go w Premier League w wieku 18 lat. Ma wszystkie atrybuty: Jest szybki, dynamiczny, silny i czułem, że będzie strzelał gole.

– Odkąd przyszedł, pokazał, że jest prawdziwym snajperem. Zdobywa różne rodzaje bramek.

– Świetnie porusza się w polu karnym i radzi sobie z momentami presji. Dziś był jak prawdziwy numer dziewięć węszący wokół pola karnego. Był dla nas absolutnie niesamowity i zdecydowanie jest kimś, z kim chciałbym współpracować w przyszłości.

– Widziałem u niego rozwój i o to właśnie chodzi w grze. Wiem, że Adam ma bardzo wysoki sufit. Premier League to najbardziej konkurencyjną ligą na świecie i potrzebny jest pewien poziom fizyczności, co pokazał jako naprawdę młody zawodnik.

– Adam prawdopodobnie był trochę zagubiony przez ostatnie kilka lat, ale przybywając tutaj, radził sobie z presją bycia w dużym klubie.

Źródło: www.skysports.com