Postecoglou: Zimowe transfery są ważną częścią tego, co budujemy

0
Ange Postecoglou
fot. www.celticfc.net

Na przełomie roku Celtic Galsgow dokonał trzech transferów, pozyskując zawodników z japońskiej J League ? Daizen Maeda z Yokohamy F. Marinos, Yosuke Ideguchi z Gamba Osaka oraz Reo Hatate z Kawasaki Frontale.

Szkoleniowiec The Bhoys, Ange Postecoglou opowiedział jaką role odgrywają te wzmocnienia w kontekście wizji klubu.

? Wiedziałem, że podczas letniego okienka transferowego (liga japońska gra systemem wiosna-jesień) możliwość pozyskania japońskich graczy będzie wyzwaniem, ale wiedziałem, że możemy popracować nad tym w styczniowym oknie transferowym ? powiedział Postecoglou.

? Wszyscy w klubie strasznie ciężko pracowali, aby doprowadzić do końca umowy, a dodatkowo mieliśmy świetną współpracę z zaangażowanymi japońskimi klubami i ich reprezentantami. Jestem naprawdę zadowolony, że udało nam się zakończyć negocjacje tak wcześnie.

? Dobrze znam Daizena Maedę. On zna nasz styl gry i bardzo chciałem sprowadzić go latem. Znam jego cechy i myślę, że pomoże nam.

? Reo Hatate jest graczem, którego rozwój obserwowałem w Japonii. Jego dawny zespół Kawasaki Frontale był przez ostatnie pięć lat wybitnym zespołem w J-League, mając utalentowaych graczy w swoich szeregach, a Reo jest jednym z nich. Odniósł wiele sukcesów grając dla klubu, który chce wygrywać co tydzień, co jest takim samym celem, jaki mamy w Celticu. Ma odpowiedni charakter i myślę, że z czasem się rozwinie. 

? Yosuke Ideguchi jest kimś, kogo śledziłem i obserwowałem w czasach, gdy byłem trenerem reprezentacji Australii.  Jest ekscytującym młodym talentem i cieszę się, że mogę wprowadzać do składu i współpracować z takim facetem jak on.

? Japonia to zupełnie inna kultura i dla wielu japońskich graczy pierwszy wyjazd zagranicę może być nie lada wyzwaniem. Nie chodzi o to, żeby stworzyć dla nich wyjątkowe środowisko. Wiedzą, że są tutaj, by reprezentować Celtic i znają wyzwania, jakie się z tym wiążą. Cały zespół będzie szczęśliwy, gdy dołączy do niego trzech znakomitych piłkarzy, którzy pomogą nam w naszej drodze.

Źródło: www.celticfc.net