Postecoglou: Nie zmienimy naszego podejścia do gry

0
Ange Postecoglou
fot. www.standard.co.uk

Celtic Glasgow nie zmieni swojego podejścia do gry podczas czwartkowego meczu Ligi Konferencji z Bod?/Glimt. Trener The Bhoys, Ange Postecoglou poinformował podczas przedmeczowej konferencji prasowej, że ma jasne wyobrażenie na temat tego, jak chce grać swoją drużyną ? niezależnie od spotkania i przeciwnika.

? Powodem, dla którego próbuję zbudować określony sposób gry Celticu są moje przekonania. Uważam, że nie musimy zmieniać naszego podejścia do gry, ponieważ doskonale wiemy, że jedyne czego potrzebujemy to gole i to właśnie robimy każdego tygodnia ? powiedział trener Celticu.

? Większym wyzwaniem byłoby, gdybyśmy musieli zmienić nasze podejście i stać się bardziej ekspansywni lub bardziej agresywni. Nie sądzę jednak, aby ktokolwiek mógł nas oskarżać o to, że nie robimy tego co tydzień, więc z tej perspektywy nie zmienia to niczego dla nas.

Tymczasem Bod?/Glimt ma jeszcze miesiąc czasu do rozpoczęcia sezonu ligi norweskiej, więc czwartkowy mecz z Celtikiem będzie ich drugim meczem o stawkę od połowy grudnia. Postecoglou nie wierzy jednak, że będzie to miało wpływ na wynik meczu na Aspmyra Stadion.

? Bod? miało trzy lub cztery tygodnie na przygotowanie się do jednego meczu, ale jeśli chodzi o kondycję, nie sądzę, że mieliśmy problemy lub oni mieli problemy.

? Nie chodzi tu tak bardzo o kondycję, ponieważ dzięki pięciu zmianom możesz to zrekompensować i zmienić dosłownie połowę drużyny. Bardziej chodzi o to, jak zaczynamy grę i to czy faceci, którzy rozpoczynają grę, czują się naprawdę świeżo.

? Bod? będzie miało świeżość, ponieważ mieli tylko jeden mecz w ostatnim miesiącu. Jeśli zdołamy uzyskać przewagę dzięki temu, że gramy regularnie i mieliśmy więcej rytmu, możemy wywrzeć na nich większą presję, co może nam pomóc. Ale nie sądzę, że to fizyczny aspekt zadecyduje o grze.

Źródło: www.celticfc.net