Postecoglou: Moi zawodnicy byli dziś wspaniali od pierwszej minuty

0
Ange Postecoglou
fot. www.celticfc.net

Celtic kontynuuje dobry start w rozgrywkach Scottish Premiership i w sobotnim starciu z Hibernian, podopieczni Ange Postecoglou odnieśli efektowne zwycięstwo 6:1.

W rozmowie z Celtic TV, australijski trener wypowiedział się na temat postawy swoich podopiecznych.

– Jestem bardzo zadowolony. Rozmawialiśmy o tym, że chociaż nie osiągnęliśmy odpowiednich wyników w Lidze Mistrzów, nadal czujemy, że nasz futbol był dobry. Przygotowania do meczu ligowego były więc kwestią skupienia się na sposobie, w jaki chcielibyśmy grać – powiedział trener Celticu Glasgow.

– Moi zawodnicy byli dziś wspaniali od pierwszej minuty. Byli naprawdę skupieni na graniu w taki rodzaj piłki, w jaki chcemy grać. Wiem, że ludzie pytają mnie o rotację zespołu, ale to jedyny sposób, w jaki możemy przejść przez ten okres. Widzę tych gości każdego dnia, wiem, na co są gotowi i co mogą zrobić. Nie ma obaw, kiedy znajdą się w składzie i jestem bardzo zadowolony, że wszyscy, którzy wychodzą na boisko, są fantastyczni.

– Specjalne podziękowania za mecz z Hibernian należą się dla Jamesa Forresta, który strzelił 100 goli dla Celticu i jest to wyjątkowe osiągnięcie.

W kolejnym meczu Celtic Glasgow zmierzy się Motherwell w spotkaniu Pucharu Ligi Szkockiej, a kursy na to spotkanie oferuje między innymi Totolotek. Postecoglou jest przekonany, że będzie miał silny skład do wyboru, ponieważ drużyna chce obronić trofeum, które zdobyła w zeszłym sezonie.

– Z tego, co do tej pory wiem, wszyscy będą w gotowi w środę. Zdjęliśmy Seada Haksabanovica, ponieważ miał mały problem z kostką w trakcie meczu. Myślę, że wszyscy inni mają się dobrze i być może do środe David Turnbull także będzie mógł zagrać.

Źródło: www.celticfc.net