Postecoglou: Hibernian to dobra drużyna

0
Ange Postecoglou
fot. www.celticfc.net

W środowy wieczór Celtic Glasgow zmierzy się z Hibernian w spotkaniu rozgrywanym w ramach Scottish Premiership. Trener The Bhoys, Ange Postecoglou ma świadomość, że może być to trudny test dla jego podopiecznych.

? To będzie dla nas dobre wyzwanie, ponieważ Hibernian to dobra drużyna. Ich forma przez ostatnie dwa lub trzy tygodnie była niejednolita, ale w meczu z Rangersami radzili sobie dobrze, dopóki nie otrzymali czerwonej kartki.

? Są dobrzy w defensywie, ale mają też inne atuty, więc dla nas będzie to na pewno dobre wyzwanie. Będziemy musieli dać z siebie wszystko, aby osiągnąć korzystny wynik.

Australijski trener Celticu wyznał także, że jest zadowolony z większej stabilizacji w grze defensywnej swoich piłkarzy.

? Linia defensywy, podobnie jak Joe Hart była o wiele bardziej stabilna. Dokonaliśmy jedną lub dwie zmiany w ostatnich spotkaniach, ale generalnie ustabilizowaliśmy nieco wyjściową jedenastkę i to pomogło.

? W Lidze Europy broniliśmy dobrze jako drużyna, ale graliśmy z silnymi rywalami takimi jak Betis i Bayer Leverkusen. Straciliśmy sporo goli, ale mieliśmy też problem ze skutecznością, więc nie sądzę, aby był to tak dużo problem, jak twierdzą niektórzy.

? Z naszej perspektywy nasza praca obronna jest kolektywna. Nasi napastnicy ciężko pracują, pomocnicy ciężko pracują, co daje naszym obrońcom i bramkarzowi większe szanse.

Źródło: www.celticfc.net