Postecoglou: Gra na wyjeździe zawsze stanowi wyzwanie

0
Ange Postecoglou
fot. www.celticfc.net

W najbliższą niedzielę 5 lutego, Celtic FC zagra w Perth przeciwko St Johnstone.

Prowadząc 1:0, w doliczonym czasie gry The Bhoys stracili prowadzenie, a następnie je odzyskali, aby zapewnić sobie dramatyczne trzy punkty w październiku. Trener Ange Postecoglou jest w pełni świadomy niebezpieczeństwa, jakie czyha na jego zespół w starciu z St Johnstone, pomimo niesamowitej formy jego zespołu w tym sezonie.

– Gra na wyjeździe jest zawsze wyzwaniem, ponieważ nie zawsze liczy się drużyna, z którą grasz, ale warunki – powiedział trener Celticu Glasgow.

– Wszystkie drużyny grając na własnym stadionie mają trochę więcej wiary w siebie, więc fakt, że byliśmy tak konsekwentni na wyjazdach, jest świetny dla chłopaków, którzy wierzą w naszą piłkę nożną.

– W niektórych meczach musieliśmy naprawdę ciężko pracować, aby nie stracić punktów. Najistotniejsze jest, aby wiedzieć, że gracze mają charakter i wiarę w naszą piłkę nożną, aby iść i walczyć w tych meczach i wiedzieć, że gramy do końca. 

– Jesteśmy lepszą drużyną niż w zeszłym roku i naszym celem jest ciągłe rozwijanie się i dodawanie kolejnych elementów do naszej piłki nożnej oraz podnoszenie umiejętności naszych graczy indywidualnie i zbiorowo.

Źródło: www.celticfc.net