Postecoglou: Czuję, że mieliśmy mocny okres przygotowawczy

0
Ange Postecoglou
fot. www.celticfc.net

Po dramatycznym, ale udanym sezonie 2021/22, w którym Celtic Glasgow zdobył Puchar Ligi Szkockiej oraz odzyskał tytuł mistrza Szkocji, nowy sezon rozpocznie się dla ekipy The Bhoys już w najbliższą niedzielę w meczu przeciwko Aberdeen. Szkoleniowiec mistrzów Szkocji, Ange Postecoglou wziął udział w konferencji prasowej u progu nowego sezonu.

? Jeśli cofniesz zegar o 12 miesięcy, wszystko było dość chaotyczne. Chodziliśmy na mecze z graczami poddanymi kwarantannie i innymi przylatującymi do zespołu, więc przygotowania były dość szalone, łącznie z kwalifikacjami do Ligi Mistrzów ? powiedział Postecoglou.

? W tym roku odczucia są inne. Fakt, że jesteśmy mistrzami, nie jest najważniejszy ? po prostu jesteśmy bardziej ustabilizowani i wychodząc do pierwszego meczu, mamy inne perspektywy.

? Byliśmy w stanie skrupulatnie zaplanować przygotowania, co oznacza, że ??każda sesja treningowa i mecz miały określone warunki, bez rywalizacji w tle, co daje pewność co do tego, co robisz. Chodzi o to, jak wykorzystasz ten czas i przygotujesz swoich graczy na to, co nadchodzi. Czuję, że mieliśmy mocny okres przygotowawczy i wykonaliśmy całą pracę.

Latem do zespołu dołączyli tacy gracze Aaron Mooy, Benjamin Siegrist, Alexandro Bernabei i Moritz Jenz, a stałe umowy z Celtikiem podpisali Cameron Carter-Vickers i Jota.

? Jesteśmy zadowoleni z zawodników, których pozyskaliśmy. Było kilka obszarów, które chciałem wzmocnić, aby uczynić nas bardziej wytrzymałymi, więc mamy teraz więcej opcji. Podpisanie umów z Jotą i Carterem-Vickersem na stałe było ważną częścią tego, co staramy się zbudować.

? Jestem zadowolony z tego, co zrobiliśmy, ale okienko transferowe wciąż trwa, więc pozostaniemy aktywni, aby sprawdzić, czy możemy wzmocnić się jeszcze w niektórych obszarach.

Źródło: www.celticfc.net