Postecoglou: Chcę, abyśmy mieli swoją tożsamość i styl

0
Ange Postecoglou
fot. www.celticfc.net

Szkoleniowiec Celticu Glasgow, Ange Postecoglou podzielił się swoim planem na sukces w roli trener zespołu The Bhoys. Australijczyk nie ukrywa, że jego intencją jest, aby jego drużyna miała swoją tożsamość i styl gry.

? To, co przynoszę ze sobą to klubu, to przede wszystkim inna perspektywa. Większość swojego doświadczenia zdobywałem po drugiej stronie świata i na poziomie międzynarodowym. Przynoszę tutaj to, co wnoszę do każdego klubu, w którym pracowałem ? jasne wyobrażenie tego, jak chcę grać i skąd bierze się sukces. Myślę, że ludzie nie będą mieli wątpliwości odnośnie naszego stylu gry ? powiedział Ange Postecoglou.

? Każda drużyna, którą trenowałem, miała pod tym względem naprawdę wyraźną tożsamość. Myślę, że to pasuje do tradycji i oczekiwań Celticu i myślę, że to jeden z powodów, dla których zostałem wybrany na trenera. Myślę, że to ważne, abyśmy grali w piłkę w określony sposób i w ciągu moich 25 lat w futbolu, zawsze grałem w określony sposób.

? Pracowałem w miejscach, gdzie nie zawsze sprawy szły gładko i to ode mnie zależało, żeby zespół grał dobrze. Zrozumiałem to, zanim tu przyjechałem. Tak naprawdę nie patrzę na trofea, które musimy zdobyć w nowym sezonie ? patrzę na piłkę nożną, którą gramy.

? Jeśli dobrze zrozumiemy podstawy, jeśli będziemy grać naszą piłkę nożną, będziemy mieli duże szanse na sukces. W każdym klubie, w którym pracowałem, skupiałem się na tym, aby mieć pewność, że każdego dnia stajemy się lepsi. Na koniec sezonu podniesiemy głowy i miejmy nadzieję, że będziemy na pierwszym miejscu.

Źródło: www.celticfc.net