Oficjalny komunikat Celticu

0
Celtic FC
fot. www.celticfc.net

Władze Celticu wydały oficjalne oświadczenie po tym jak Boli Bolingoli przyznał się do złamania zasad kwarantanny poprzez niezapowiedzianą podróż do Hiszpanii i brak przejścia 14-dniowej izolacji po powrocie do Szkocji.

? Celtic Football Club bez żadnych zastrzeżeń potępia i przeprasza za zachowanie zawodnika Boli Bolingoliego, który bez poinformowania klubu udał się w podróż do Hiszpanii i nie przestrzegał zasad kwarantanny.

? Trudno wyobrazić sobie bardziej nieodpowiedzialne działanie w obecnych okolicznościach. Klub podjął już natychmiastowe działania w tej sprawie ramach własnych procedur dyscyplinarnych.

? Celtic jest w kontakcie z każdym klubem SPFL i wszystkimi odpowiednimi organami i pragnie przeprosić, że jeden z naszych pracowników stworzył tyle dodatkowych trudności poprzez swoje działania.

? Wszyscy nasi pracownicy zajmujący się grą i zapleczem zostali dwukrotnie zbadani pod kątem Covid-19 od czasu tego incydentu i wszyscy, łącznie z zawodnikiem, który złamał zasady kwarantanny otrzymali wynik negatywny. Chociaż wyniki na pewno przynoszą ulgę wszystkim zainteresowanym, w żaden sposób nie umniejszają one powagi ani głupoty działań naszego zawodnika.

? Od początku pandemii Covid-19 nasi zawodnicy i pracownicy pozostają zdrowi. Jako klub niestrudzenie pracowaliśmy, aby zapewnić wszystkim trwałe i bezpieczne środowisko. We współpracy z władzami piłkarskimi i szkockim rządem wytyczyliśmy drogę do ustanowienia najbardziej rygorystycznych i skutecznych protokołów oraz praktyk roboczych, które ostatecznie doprowadziły do ??wznowienia rozgrywek piłkarskich. Nie mogliśmy zrobić nic więcej w tej dziedzinie.

? Bardzo mocno ubolewamy, że zachowanie jednej osoby zagroziło naszej reputacji i odbiło się negatywnie na środowisku piłkarskim.

Źródło: www.celticfc.net