Oficjalnie: Simunovic i Hayes opuszczą Celtic

0
GLASGOW, SCOTLAND - OCTOBER 23: Jonny Hayes of Celtic is seen during a training session at Lennoxtown Training Session on October 23, 2019 in Glasgow, Scotland. (Photo by Ian MacNicol/Getty Images)

Celtic FC zapowiedział, że nie przedłuży kontraktu z Jonnym Hayes’em, którego kontrakt wygasa wraz z końcem miesiąca. Z oficjalnego komunikatu klubu wiemy również, że klub nie skorzysta z opcji przedłużenia o rok kontraktu Jozo Simunovica.

Jozo Simunovic dołączył do klubu w 2015 roku z Dinama Zagrzeb. Od tego czasu środkowy obrońca wystąpił w 125 oficjalnych, strzelając 5 goli.

Jonny Hayes przyszedł z rywala w północy, Aberdeen w 2017 roku. Zaliczył 68 wsytępów w koszulce The Bhoys, strzelając 2 bramki.

Zgodnie ze wcześniejszymi doniesieniami, Celtic planuje letnią ofensywę transferową, a ani Hayes ani Simunovic nie figurowali w planach menadżera Neila Lennona na przyszły sezon.

? Chciałbym serdecznie podziękować Jozo i Jonny’emu, wspaniałym zawodnikom, którzy wiele poświęcili klubowi w ostatnich latach

? Jozo był częścią naszego klubu przez długi czas, dając nam wiele radości ze swojej gry. Razem z Jonnym byli ważnymi graczami w drodze po sukcesy minionych lat.

? Ponad wszystko są świetnymi ludźmi i wszyscy w Celticu życzymy im powodzenia w dalszej karierze. Jesteśmy pewni, że będą odnosić sukcesy we wszystkim, co będą robić. 

Źródło: www.celticfc.net