OFICJALNIE: Shane Duffy zawodnikiem Celticu

0
Shane Duffy
fot. www.brightonandhovealbion.com

Celtic FC sfinalizował pozyskanie kolejnego zawodnika podczas trwającego letniego okienka transferowego. Za pośrednictwem swoich oficjalnych kanałów, mistrzowie Szkocji poinformowali o zakontraktowaniu Shane’a Duffy’ego z Brighton Hove Albion.

28-letni reprezentant Irlandii występujący na pozycji środkowego obrońcy, który ma na swoim koncie 130 występów w Brighton, w których strzelił 8 bramek i zaliczył 5 asyst trafił do ekipy The Bhoys na zasadzie rocznego wypożyczenia.

Duffy przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Irlandii, gdzie przygotowuje się do spotkań z Bułgarią i Finlandią w meczach Ligi Narodów.

? Bardzo się cieszę, że mogłem podpisać umowę z Celtikiem. To dla mnie wielki zaszczyt dołączyć do Celticu ? tak wspaniałej instytucji i genialnego klubu piłkarskiego, który zawsze kochałem i podziwiałem ? poinformował Duffy.

? Noszenie koszulki Celticu będzie dla mnie fantastycznym przeżyciem. To wspaniałe uczucie – nie mogę być szczęśliwszy, będąc teraz częścią tego klubu. Nie mogę się doczekać, aby rozpocząć pracę z menedżerem, personelem i zawodnikami, kiedy wrócę ze zgrupowania reprezentacji Irlandii.

? W tym sezonie będziemy rywalizować na wielu frontach i jestem naprawdę podekscytowany rozpoczęciem przygody w Celticu, ponieważ postaramy się dać fanom jeszcze więcej trofeów.

Pozyskanie Irlandczyka skomentował także trener Celticu, Neil Lennon, który cieszy się, że będzie miał w swojej drużynie kolejnego reprezentanta kraju.

? Cieszymy się, że sprowadziliśmy do Celticu zawodnika pokroju Shane’a. To międzynarodowy zawodnik z wieloma świetnymi atrybutami. Jest przywódcą i wojownikiem, który da nam również sporą siłę fizyczną w defensywie.

? Wiem też, że jest graczem, który doda szatni świetnej osobowości. To świetny ruch naszego klubu. Shane od samego początku chciał przyjechać do Celticu i cieszymy się, że udało nam się odeprzeć zainteresowanie ze strony klubów angielskiej Premier League.

? Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji Shane’a o przybyciu tutaj i z pracy, którą Nick Hammond i zarząd dokonali nie tylko sprowadzając Shane’a, ale również przez całe okienko transferowe.

? Nie możemy się doczekać, kiedy Shane z dołączy do nas, zwłaszcza pod kątem wyzwań jakie nas czekają.

Źródło: www.celticfc.net