OFICJALNIE: Scales przedłużył umowę z Celtikiem

0
Liam Scales
fot. www.celticfc.net

Celtic FC ogłosił, że Liam Scales podpisał nowy czteroletni kontrakt z klubem, który obowiązuje do końca czerwca 2028 roku.

Po spędzeniu sezonu 2022/2023 na wypożyczeniu w Aberdeen, Scales stał się w tym sezonie ostoją celtyckiej drużyny pod wodzą Brendana Rodgersa, rozpoczynając dotychczas 40 meczów we wszystkich rozgrywkach.

Jedynie bramkarz Joe Hart (3928) i pomocnik Matt O’Riley (3,857) rozegrali w tym sezonie więcej minut dla drużyny The Bhoys niż Scales (3630), co jeszcze bardziej podkreśliło jego znaczenie dla drużyny Rodgersa.

Celtic pozyskał zarówno Maika Nawrockiego, jak i Gustafa Lagerbielke zeszłego lata po odejściu Carla Starfelta, ale Scales z powodzeniem ugruntował swoją pozycję jako regularny zawodnik pierwszego składu w środku defensywy obok Camerona Cartera-Vickersa .

25-letni środkowy obrońca dołączył do Celticu w sierpniu 2021 roku z irlandzkiej drużyny Shamrock Rovers i zadebiutował w pierwszym składzie w meczu o Puchar Ligi Szkockiej u siebie z Raithem Rovers w następnym miesiącu.

Scales, reprezentant Irlandii, który wystąpił w trzech meczach, zdobył mistrzostwo Szkocji i Puchar Ligi Szkockiej w swoim pierwszym sezonie w Celticu 2021–2022 i ma nadzieję zakończyć obecny sezon dwoma kolejnymi trofeami.

Źródło: www.celticfc.net