OFICJALNIE: Osaze Urhoghide zawodnikiem Celticu

0
Osaze Urhoghide
fot. www.celticfc.net

Celtic Glasgow dokonał drugiego transferu przed sezonem 2021/22. Po zakontraktowaniu przed paroma dniami Liama Shawa z Sheffield Wednesday, Celtic podpisał umowę z innym piłkarzem występującym dotychczas w zespole The Owls, a jest nim Osaze Urhoghide.

20-letni środkowy obrońca, grający z powodzeniem także na bokach defensywy, podpisał z zespołem The Bhoys czteroletnią umowę. Urodzony w Holandii Urhoghide, jako dziecko przeniósł się do Anglii, a jego zawodowa kariera piłkarska rozpoczęła się w AFC Wimbledon, skąd dołączył do Sheffield Wednesday w 2019 roku.

? Osaze Urhoghide jest świetny. To ktoś, kogo klub śledzi od jakiegoś czasu. Udało mi się z nim spotkać i jest naprawdę dobrym, ambitnym młodym człowiekiem ? powiedział trener Celticu, Ange Postecoglou o swoim nowym zawodniku.

? Urhoghide dopiero zaczyna swoją karierę piłkarską, ale pokazuje wszystkie cechy ? zarówno na boisku, jak i poza nim, aby zostać najlepszym graczem, dlatego wspaniale jest go tutaj sprowadzić. Potrafi grać na kilku pozycjach w defensywie i co najważniejsze, jest naprawdę chętny do nauki i rozwoju. Myślę, że to będzie dla niego świetne środowisko.

? Jest nowoczesnym obrońcą. Jest dobry kondycyjnie, mobilny, szybki i zawsze chce przejąć piłkę. Potrafi grać na kilku różnych pozycjach i z naszej perspektywy i sposobu, w jaki chcemy grać są to cechy, których szukam u zawodników niezależnie od wieku. Najważniejsze jest to, że naprawdę ma ochotę wspiąć się na sam szczyt. Jest podekscytowany dołączeniem do Celticu, co jest dla mnie ważne, ponieważ to pierwsza rzecz, którą chcę usłyszeć od graczy.

Źródło: www.celticfc.net