OFICJALNIE: Matt O’Riley zawodnikiem Celticu

0
Matt O'Riley
fot. www.celticfc.net

Celtic Glasgow podpisał kontrakt z Mattem O’Rileyem, który dołączył do szkockiego klubu z MK Dons, podpisując umowę do czerwca 2026 roku.

21-letni środkowy pomocnik został piątym zawodnikiem, który dołączył do drużyny prowadzonej przez trenera Ange Postecoglou w styczniowym oknie transferowym.

Anglik jest wychowankiem Fulham i zadebiutował w pierwszej drużynie tego klubu w sierpniu 2017 roku w wieku zaledwie 16. Zagrał w sumie pięć spotkań dla zespołu z Londynu, zanim podpisał kontrakt z MK Dons w styczniu 2021 roku.

Od tego czasu O’Riley zaliczył 52 występy w angielskim klubie, strzelając dziewięć bramek, w tym siedem w tym sezonie, co pozwoliło MK Dons znaleźć się na piątym miejscu w tabeli League One.

? Cieszymy się, że Matt dołączył do klubu. Jest kimś, kto powinien dobrze pasować do Celticu, zarówno na boisku, jak i pod względem charakteru. Nie możemy się doczekać, kiedy będzie częścią zespołu. Jest utalentowanym młodym zawodnikiem i jestem pewien, że będzie się dobrze rozwijał. Jestem pewien, że dołoży coś do tego, co zaczęliśmy budować ? powiedział trener Ange Postecoglou o nowym zawodniku.

Źródło: www.celticfc.net