OFICJALNIE: Maik Nawrocki zawodnikiem Celticu

0
Maik Nawrocki
fot. www.celticfc.net

Maik Nawrocki broniący dotychczas barw Legii Warszawa został nowym zawodnikiem Celticu Glasgow, z którym podpisał pięcioletni kontrakt.

22-letni reprezentant Polski do lat 21 pomógł Legii Warszawa w zdobyciu Pucharu Polski w zeszłym sezonie, zdobywając gola w ostatnim rzucie karnym w wygranym 6:5 meczu z Rakowem Częstochowa w rzutach karnych.

Maik Nawrocki urodził się w Bremie w Niemczech i przeszedł przez młodzieżowy system Werderu Brema. To właśnie jako zawodnik Werderu, Nawrocki spędził sezon na wypożyczeniu w Legii Warszawa, zanim w zeszłym roku na stałe przeniósł się do stołecznego klubu.

– To dla nas kolejny bardzo dobry transfer i jesteśmy zachwyceni, że sprowadziliśmy Maika do klubu – powiedział trener Celticu, Brendan Rodgers.

– Jest bardzo utalentowanym młodym zawodnikiem i kimś, kto naszym zdaniem będzie świetnym wzmocnieniem drużyny.

– Jest także zawodnikiem, którego bardzo dobrze znam, ponieważ widziałem go grającego dla Legii Warszawa w Lidze Europy i wiem, że bardzo chciał przenieść się do Celticu, więc nie możemy się doczekać współpracy z nim.

– To wspaniałe, że dołączyłem do Celticu i nie mogę się doczekać spotkania z moimi nowymi kolegami z drużyny oraz rozpoczęcia z nimi treningów – powiedział z kolei Maik Nawrocki.

– Celtic jest znanym klubem na całym świecie i oczywiście jest bardzo dobrze znany w Polsce, ponieważ w ostatnich latach miał wielu polskich graczy, więc wiem, jak duży jest ten klub i jak niesamowici są jego kibice. Nie mogę się doczekać, aby zagrać przed fanami i doświadczyć tego na własnej skórze.

Źródło: www.celticfc.net