OFICJALNIE: Joe Hart i James McCarthy piłkarzami Celticu

0
Joe Hart
fot. www.mancity.com

Celtic Glasgow poinformował o pozyskaniu dwóch nowych piłkarzy ? bramkarza Joe Harta będącego dotychczas graczem Tottenhamu Hotspur, który podpisał trzyletnią umowę oraz pomocnika Jamesa McCarthy’ego, który podpisał czteroletni kontrakt po opuszczeniu Crystal Palace.

Joe Hart ma na swoim koncie 75 spotkań w reprezentacji Anglii, dwukrotnie wygrał angielską Premier League oraz wygrał Puchar Anglii i dwa razy Puchar Ligi. Po dwóch latach spędzonych w Burnley 34-latek dołączył do Tottenhamu w 2020 roku.

James McCarthy karierę rozpoczynał w Hamilton Accies, debiutując w klubie w wieku zaledwie 15 lat w 2006 roku. Po trzech latach przeniósł się do Wigan Athletic, gdzie pomógł im wygrać Puchar Anglii w 2013 roku, skąd przeniósł się do Evertonu. Po sześciu latach spędzonych na Goodison Park, 30-latek dołączył do Crystal Palace w 2019 roku.

? Jestem zachwycony, że pozyskaliśmy dwóch najwyższej klasy piłkarzy ? Joe Harta i Jamesa McCarthy’ego. Obaj mają bogate doświadczenie zarówno na poziomie klubowym, jak i międzynarodowym, a to jest coś, co może przynieść tylko korzyść drużynie i nie mogę się doczekać współpracy z nimi .Wiem, że nasi kibice będą zadowoleni z pozyskania obu graczy i jestem pewien, że odpowiednio powitają ich w klubie. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak obaj grają dla Celticu w nadchodzących sezonach ? powiedział trener Celticu, Ange Postecoglou.

? Wiem, jak duży jest ten klub i jak niesamowite wsparcie, którym się cieszy. Nie mogę się doczekać, aby zagrać przed fanami na Celtic Park. Nie mogę się teraz doczekać spotkania z moimi nowymi kolegami z drużyny, a w szczególności z pozostałymi bramkarzami ? powiedział Joe Hart.

? Podpisanie kontraktu z Celtikiem to wspaniałe uczucie i jest to wyjątkowy dzień dla mnie i mojej rodziny. Wiem wszystko o klubie, jego wielkości i wszystkich sukcesach, którymi się cieszył, szczególnie w ostatnich latach. Nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł zagrać na Celtic Park, aby pomóc zespołowi w osiągnięciu sukcesów.

Źródło: www.celticfc.net