OFICJALNIE: Hyunjun Yang w Celticu

0
Hyunjun Yang
fot. www.celticfc.net

Celtic Glasgow poinformował o pozyskaniu umowy z Koreańczykiem, Hyunjun Yangiem grającym dotychczas w Gangwon FC, który dołączył do klubu w ramach pięcioletniego kontraktu.

21-letni napastnik, który w zeszłym sezonie został Młodym Piłkarzem Roku w K League, dołączy do innego koreańskiego napastnika Hyeongyu Oha w Celtic Park.

Koreańczyk jest trzecim wzmocnieniem zespołu Brendana Rodgersa w letnim okienku transferowym, po przybyciu do klubu Marco Tilio i Odina Thiago Holma.

– Jesteśmy zachwyceni sprowadzeniem Yanga do klubu i jestem pewien, że będzie kolejnym wspaniałym dodatkiem do drużyny – powiedział trener Brendan Rodgers.

– To ekscytujący zawodnik, który w zeszłym sezonie został Młodym Piłkarzem Roku w Korei Południowej, co świadczy o jego jakości i jestem pewien, że nie może się doczekać, aby wywrzeć duży wpływ na klub.

– Bardzo chciał przenieść się do Celticu, więc wiem, że będzie zachwycony transferem i naprawdę nie możemy się doczekać współpracy z nim.

– Jestem bardzo zadowolony z przejścia do Celticu i nie mogę się doczekać spotkania z moimi nowymi kolegami z drużyny i rozpoczęcia z nimi treningów – powiedział Hyunjun Yang.

– To jest ruch, który chciałem wykonać, dlatego wspaniale jest być tutaj w Szkocji, jako zawodnik Celticu.

– Rozmawiałem z Hyeongyu Ohem, który powiedział mi wspaniałe rzeczy o klubie i jego kibicach, więc nie mogę się doczekać spotkania z nimi i zaprezentowania swoich umiejętności.

Źródło: www.celticfc.net