OFICJALNIE: Hatate z nowym kontraktem w Celticu

0
Reo Hatate
fot. www.celticfc.net

Celtic Glasgow oficjalnie poinformował, że Reo Hatate podpisał nowy pięcioletni kontrakt, dzięki któremu będzie związany z ekipą The Bhoys do lata 2028 roku.

25-letni reprezentant Japonii stał się ulubieńcem fanów na Parkhead od czasu dołączenia do klubu z Kawasaki Frontale w styczniu 2022 roku i jest uważany za ważnego zawodnika Brendana Rodgersa.

Hatate strzelił dziewięć goli i zaliczył 11 asyst w 45 występach dla Celticu we wszystkich rozgrywkach w sezonie, w którym zdobył potrójną koronę, a także był nominowany do nagrody Gracza Roku PFA Scotland.

Pomocnik grający na pozycji box-to-box był łączony z letnim odejściem z Celticu po doniesieniach o zainteresowaniu ze strony takich klubów jak Tottenham Hotspur – obecnie zarządzanym przez byłego trenera The Bhoys, Ange Postecoglou, a także Brighton & Hove Albion i Lazio.

Hatate zakończył jednak spekulacje na temat swojej przyszłości, podpisując nowy pięcioletni kontrakt z Celtikiem.

– Uwielbiam grać dla Celticu przed najlepszymi kibicami w Szkocji i mam nadzieję, że wspólnie będziemy odnosić coraz więcej sukcesów – powiedział Reo Hatate.

– Mamy przed sobą wiele wyzwań w tym sezonie i w kolejnych latach, zarówno w Szkocji, jak i w Lidze Mistrzów i wszyscy jako zespół jesteśmy gotowi, aby wspólnie stawić im czoła. Damy z siebie wszystko, aby zapewnić naszym fanom więcej dobrych chwil.

– Odkąd dołączyłem do klubu, spotkałem się z najlepszym przyjęciem i chcę podziękować wszystkim naszym fanom za wspaniałe wsparcie, jakie nam dają.

– Jestem zachwycony, że Reo zgodził się na nowy kontrakt. To wspaniała wiadomość zarówno dla samego Reo, jak i dla zespołu i klubu. Odbyłem z nim kilka świetnych rozmów w ostatnich tygodniach. Wiem, że kocha klub i naszych kibiców oraz to jak ambitny jest, aby zapewnić klubowi więcej sukcesów – powiedział z kolei Brendan Rodgers.

Źródło: www.celticfc.net