OFICJALNIE: Cameron Carter-Vickers z nowym kontraktem w Celticu

0
Cameron Carter-Vickers
fot. www.celticfc.net

Celtic Glasgow poinformował, że ​​Cameron Carter-Vickers podpisał nowy pięcioipółletni kontrakt, na mocy którego pozostanie w klubie do 2029 roku.

26-letni obrońca osiąga imponujące wyniki w drużynie The Bhoys od czasu, gdy dołączył do drużyny w 2021 roku z Tottenhamu Hotspur na zasadzie wypożyczenia, a następnie transferu definitywnego.

Do tej pory Amerykanin rozegrał 101 występów dla Celticu, w których strzelił pięć goli – pierwszego podczas debiutu w klubie w meczu przeciwko Ross County we wrześniu 2021 roku.

– Jestem naprawdę zachwycony podpisaniem nowego kontraktu z Celtikiem. Od pierwszego dnia pokochałem wszystko w tym klubie i bardzo się cieszę, że mogłem uczestniczyć w naprawdę udanych czasach w ciągu ostatnich kilku lat – powiedział Carter-Vickers.

– Odkąd tu przybyłem, spotkałem się ze wspaniałym przyjęciem i wsparciem ze strony fanów Celticu.

– Wszyscy znamy miłość i pasję, jaką nasi fani darzą klub. Nie ma nic lepszego niż gra na wypełnionym po brzegi stadionie Celtic Park i jestem zachwycony możliwością gry tutaj.

– Naprawdę podobała mi się współpraca z trenerem, personelem i wspaniałymi kolegami z zespołu i wszyscy zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić naszym fanom coraz większe sukcesy w ciągu najbliższych kilku lat.

Trener Celticu, Brendan Rodgers powiedział: – To dla nas wszystkich wspaniała wiadomość, że Cameron przedłużył kontrakt z klubem. 

– Był dla nas absolutnym opoką, odkąd dołączył do klubu i gra na tak wysokim poziomie regularnie, tydzień po tygodniu.

– Był filarem siły w naszej obronie i prawdziwym liderem w zespole – wiem, że jego koledzy z drużyny również go bardzo cenią.

– Wiem, że Cam kocha ten klub i miasto i naprawdę uczynił Celtic swoim domem i jesteśmy zachwyceni, że jest tu z nami.

– Wiele mówiło się o zainteresowaniu nim ze strony innych klubów, ale jedyne, co zrobił, to kontynuował swoją grę w piłkę i zdecydował, gdzie chce być. Jesteśmy zachwyceni, że widzi swoją przyszłość w Celticu.

Źródło: www.celticfc.net