OFICJALNIE: Callum McGregor z nowym kontraktem

0
Callum McGregor
fot. www.celticfc.net

Callum McGregor podpisał nowy pięcioletni kontrakt z Celtikiem Glasgow, zgodnie z którym pozostanie w szkockim klubie do lata 2028 roku.

Kapitan Celticu dołączył do młodzieżowej drużyny Celticu jako dziewięciolatek i spędził z klubem ponad 20 lat, zdobywając do tej pory 20 trofeów, w tym pięć krajowych potrójnych trofeów – więcej niż jakikolwiek inny piłkarz.

Od swojego debiutu 15 lipca 2014 roku, Callum McGregor rozegrał 420 występów dla Celticu, strzelając 62 gole. Odkąd został kapitanem na początku sezonu 2021/22, poprowadził drużynę do pięciu trofeów, w tym do pamiętnej treble z zeszłego sezonu – ósmej w historii Celticu i nowego rekordu świata.

Teraz, gdy zespół przygotowuje się do sezonu 2023/24 pod wodzą Brendana Rodgersa, Callum McGregor jest zachwycony podpisaniem nowego pięcioletniego kontraktu i nie może się doczekać kolejnych sukcesów w zielono-białych barwach w nadchodzących sezonach.

– To niesamowite, że mogę przedłużyć swój pobyt w klubie. Jak już wspomniałem wcześniej, ten klub wiele dla mnie znaczy, a sukcesy, które odnieśliśmy w ciągu ostatnich kilku sezonów, ugruntowały to – powiedział McGregor.

Czuję, że klub jest w doskonałym miejscu, aby iść naprzód, a kiedy dostałem ofertę nowej umowy, byłem absolutnie zachwycony.

– Chcę tylko, żeby to trwało jak najdłużej. Mówiłem już wcześniej o zaufaniu, jakim obdarzyli mnie chłopaki w tym klubie i chcę to odwdzięczyć za każdym razem, gdy wychodzę na boisko. Moja gra tutaj była niesamowita dla mnie i dla mojej rodziny. Dało mi to wspaniałe życie i niesamowite wspomnienia.

– Razem z kibicami Celticu osiągnęliśmy wspomnienia, które pozostaną ze mną na zawsze, a jest tylko jedno miejsce, w którym chcę grać w piłkę nożną i jest to tuta.

Źródło: www.celticfc.net