OFICJALNIE: Brendan Rodgers wraca do Celticu

0
Brendan Rodgers
fot. www.celticfc.net

Celtic Glasgow poinformował, że Brendan Rodgers został nowym szkoleniowcem szkockiego klubu na podstawie trzyletniego kontraktu.

Anglik pracował w Celticu w latach 2016–2019, po czym przeniósł się Leicester City, który poprowadził do zwycięstwa w Pucharze Anglii, dwukrotnie zajmując również piąte miejsce w angielskiej Premier League. Rodgers pracował także w Liverpoolu, Swansea City, Watford i Reading.

– Jestem naprawdę zachwycony powrotem do Celticu i jestem bardzo podekscytowany tą wspaniałą szansą. Kiedy dostąpiłem zaszczytu ponownego objęcia klubu, była to dla mnie i mojej rodziny bardzo prosta decyzja – powiedział Brendan Rodgers.

– Przeżyliśmy już kilka świetnych chwil w Celticu i moim celem ponownie będzie zapewnienie dobrego futbolu oraz upewnienie się, że mamy drużynę, którą wszyscy kochamy oglądać i ostatecznie przyniesienie naszym fanom wielkie sukcesy.

– Ange Postecoglou wykonał świetną robotę w ciągu ostatnich dwóch lat i będę robił wszystko, co w mojej mocy, aby utrzymać impet Celticu, gdy będziemy mierzyć się ze wszystkimi naszymi krajowymi i europejskimi wyzwaniami. 

– Mamy w klubie niezwykle imponującą i utalentowaną grupę zawodników i personel.  Naprawdę nie mogę się doczekać spotkania z nimi wszystkimi, a następnie od razu zabiorę się do pracy. 

– Klub jest w fantastycznej kondycji na wszystkich poziomach i chciałbym podziękować zarządowi za obdarzenie mnie zaufaniem, aby poprowadzić drużynę. Będziemy ściśle ze sobą współpracować, starając się zapewnić sukcesy naszym kibicom.

Źródło: www.celticfc.net