OFICJALNIE: Ange Postecoglou trenerem Celticu

0
Ange Postecoglou
fot. www.standard.co.uk

Celtic Glasgow wreszcie zakończył poszukiwania trenera, który w sezonie 2021/22 zastąpi na tym stanowisku Neila Lennona, który w lutym pożegnał się z zespołem The Bhoys. W czwartek 10 czerwca, umowę z Celtikiem podpisał Ange Postecoglou.

Australijczyk dołączy do Celticu z japońskiego klubu Yokohama F. Marinos, gdzie zdobył tytuł J League. Wcześniej zdobył także tytuły także w rodzimej lidze oraz reprezentacją swojego kraju, triumfując w Pucharze Azji

? Celtic to największych marek w światowym futbolu i nie ma co do tego wątpliwości ? ogromny klub, instytucja piłkarska i wiele więcej ? prawdziwa historia, prawdziwa autentyczność i prawdziwa dusza. Wiem, że Celtic to klub, który trafia do ogromnej rzeszy ludzi i znam wymagania, które wiążą się z prowadzeniem tej drużyny. Jestem gotów zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby sprostać tym wymaganiom ?  powiedział Postecoglou po podpisaniu umowy.

? Będę robił wszystko, co w mojej mocy, aby Celtic powrócił na szczyt, a jednocześnie prezentował piłkę nożną, którą doceniają nasi kibice. Chcemy dawać radość naszym fanom i wygrywać ? są to cele, które zawsze sobie stawiałem i nad którymi teraz zaczynam pracować.

? Kiedy myślisz o Celticu, myślisz o kibicach, a moim marzeniem jest jak najszybsze zobaczenie naszych fanów z powrotem w Celtic Park. Wszyscy mamy nadzieję, że wszystko się zmieni na lepsze i wkrótce zobaczymy naszych fanów, ponieważ odgrywają oni kluczową rolę w tym, co chcę robić w klubie. Potrzebujemy naszych kibiców na stadion i nie mogę doczekać się gry przed nimi na Celtic Park.

? Odbyłem świetne dyskusje klubem na temat ich pomysłów i strategii na przyszłość. Wiem, że nowa, nowoczesna wizja klubu jest bardzo zgodna z moją i teraz zamierzamy ją realizować. We wszystkim, co robimy, będziemy dążyć do tego, aby fani mogli oglądać ogromnej jakości zespół, z którego będą mogli być dumni.

? Już rozpoczęliśmy prace nad planowaniem składu ? naszym celem jest wprowadzenie do Celticu wysokiej jakości graczy, aby wzmocnić istniejący rdzeń wielkich talentów. Nie mogę się doczekać spotkania z graczami po ich powrocie z przerwy sezonowej oraz pracy jako trener Celticu.

Źródło: www.celticfc.net