OFICJALNIE: Ange Postecoglou odchodzi z Celticu

0
Ange Postecoglou
fot. www.celticfc.net

Ange Postecoglou nie będzie już dłużej pełnił funkcji trenera Celticu Glasgow i dołączy do Tottenhamu Hotspur. Proces poszukiwania nowego trenera Celticu już trwa, a priorytetem jest pozyskanie kandydata, który poprowadzi klub do przodu.

Dyrektor generalny Celticu, Michael Nicholson, powiedział: – Praca z Ange, wspaniałym trenerem i dobrym człowiekiem, była przyjemnością. Służył klubowi z energią i determinacją, osiągając wielki sukces sportowy.

– Chciałbym mu podziękować za wszystko, co nam dał i życzę Ange i jego rodzinie wszystkiego najlepszego na przyszłość we wszystkim, co robią.

– Oczywiście chcieliśmy, aby Ange został z nami w Celticu i chociaż jesteśmy rozczarowani, że go tracimy, szanujemy że chce podjąć nowe wyzwanie.

– Jako mistrzowie, którzy zdobyli potrójną koronę, klub z ufnością patrzy w przyszłość, mając przed sobą wiele ekscytujących możliwości. Klub docenia ogromne wsparcie fanów Celticu w tym sezonie i będziemy nadal budować klub z pozycji jedności i siły.

Ange Postecoglou powiedział: – Chciałabym szczerze podziękować wszystkim w klubie za wszystko, co mi dali. Chciałbym podziękować także zarządowi Celticu, który okazał mi ogromne wsparcie w każdym aspekcie mojego pobytu w klubie i zawsze będę za to wdzięczny.

– Sprowadzili mnie do klubu, a nasza współpraca przez ostatnie dwa lata była tak dobra, że ​​zawsze będę miał z nimi specjalne relacje.

– Chcieli, abym przedłużył swój pobyt w Celticu. Szanuję i rozumiem ich stanowisko, ale została mi przedstawiona nowa szansa i chciałem z niej skorzystać.

– To był zaszczyt móc piastować posadę trenera Celticu i przez te dwa lata dawałem z siebie wszystko, aby zapewnić sukces naszym kibicom. Moi zawodnicy i zespół byli dla mnie znakomici podczas tej drogi. Dali nam wszystkim fantastyczne chwile dzięki swojej energii i wysiłkowi, tworząc prawdziwą, zwycięską piłkę nożną.

– Nasi kibice byli dla mnie wspaniali i dziękuję im za sposób, w jaki mnie przyjęli w ciągu ostatnich dwóch lat. Moją ambicją zawsze było dać naszym fanom drużynę, z której mogliby być dumni, drużynę, o której mówią ludzie i myślę, że to osiągnęliśmy.

– Celtic to fenomenalny klub piłkarski i nie tylko – zawsze będę kibicem tej wspaniałej instytucji. Wszystkim związanym z klubem życzę dalszych sukcesów.

Źródło: www.celticfc.net