OFICJALNIE: Abada opuszcza Celtic

0
Liel Abada
fot. www.celticfc.net

Zespół MLS, Charlotte FC sfinalizował transfer izraelskiego skrzydłowego Liela Abady z z Celticu Glasgow . 22-latek podpisał kontrakt, który obowiązywać będzie do 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Mówi się, że Charlotte zapłaciło za Abadę rekordowe 10 milionów funtów.

Abada opuszcza Celtic po zdobyciu pięciu głównych trofeów, w tym dwóch tytułów mistrza Szkocji, a także strzeleniu 29 goli i zaliczeniu 22 asyst w 112 występach w ciągu dwóch i pół roku spędzonych w klubie.

Reprezentant Izraela nie wziął udziału w pięciu ostatnich meczach Celticu z powodów osobistych w związku z trwającym konfliktem między jego ojczyzną, a Palestyną.

Duża liczba fanów Celticu regularnie okazywała swoje wsparcie dla Palestyny, wywieszając flagi tego kraju na Parkhead i śpiewali piosenki podczas meczów w obliczu trwającego izraelskiego ataku militarnego w Gazie.

– Po dwóch i pół niesamowitych latach nadszedł czas, aby się pożegnać – napisał Abada na swoim Instagramie. 

– Od czego w ogóle mam zacząć? Opuszczenie Celticu nie było w moich planach, ale nieprzewidywalne zwroty w życiu przypominają nam, że nie zawsze mamy nad wszystkim kontrolę.

– Ostatnie sześć miesięcy było dla mnie osobistym wyzwaniem, ale wsparcie ze strony dyrektora, trenerów i zarządu było moją podporą. Ich niezachwiana wiara w tych czasach nie zostanie zapomniana, ale będzie pielęgnowana we mnie na zawsze.

Źródło: www.celticfc.net