OFICJALNIE: Aaron Mooy kończy piłkarską karierę

0
Aaron Mooy
fot. www.celticfc.net

Pomocnik Celticu Glasgow i reprezentacji Australii, Aaron Mooy ogłosił zakończenie piłkarskiej kariery ze skutkiem natychmiastowym.

32-latek reprezentował Austrailię 57 razy w ciągu ostatnich 10 lat (2012-2022 rokiem), strzelając siedem goli, zaliczając 14 asyst, a także wystąpił na dwóch finałach Mistrzostw Świata w 2018 i 2022 roku.

Mooy rozegrał ponad 360 występów klubowych dla ośmiu różnych drużyn w ciągu 15-letniej kariery zawodowej, która zakończyła się historycznym zdobyciem potrójnej korony z Celtikiem.

Pomocnik był kluczowym graczem ekipy Ange Postecoglou, która wygrała szkocką Premiership, Puchar Szkocji i Puchar Ligi w latach 2022-23, strzelając siedem goli i zaliczając 11 asyst w 42 występach we wszystkich rozgrywkach.

Chociaż Mooy miał jeszcze rok do końca kontraktu na Celtic Park, Australijczyk zdecydował, że teraz jest właściwy moment, aby zawiesić buty na kołku.

– Chociaż zakończenie kariery jest naprawdę smutne, po prostu czuję, że nadszedł dla mnie odpowiedni czas. Miałem szczęście cieszyć się tak wspaniałą karierą przez ostatnie 15 lat, tworząc fantastyczne wspomnienia – wyznał Mooy.

– Jestem zachwycony, że zakończyłem karierę w Celticu na tak wysokim poziomie i chciałbym podziękować wszystkim fanom za wielkie wsparcie, jakiego mi udzielili w ciągu ostatniego roku – byłem zachwycony, że mogłem być częścią tak pamiętnego sezonu.

– Mam nadzieję, że Celtic nadal będzie dominował w grze i życzę Brendanowi Rodgersowi, nowemu trenerowi, wielkich sukcesów ze wspaniałą grupą chłopaków w klubie.

Źródło: www.celticfc.net