Oficjalne oświadczenie Celticu w sprawie przyszłości Neila Lennona

0
Neil Lennon
fot. www.celticfc.net

Pomimo trwającej słabej serii wyników osiąganych przez Celtic FC, zarząd szkockiego klubu w dalszym ciągu wspiera trenera Neila Lennona. Poniżej oficjalne oświadczenie wystosowane przez szkocki klub.

? W świetle trwających spekulacji dotyczących stanowiska naszego trenera, Neila Lennona, zarząd Celtic Football Club pragnie poinformować, że nadal wspiera Neila i jego sztab.

? Zarząd Celticu uznaje i rozumie znaczenie zdobycia mistrzostwa Szkocji w tym sezonie i zgadza się z opinią trenera, że nasze ostatnie występy i wyniki były rozczarowujące. Zarząd zapewnia jednak, że jest zaangażowany w zapewnienie sukcesu kibicom Celticu.

? Zarząd Celticu dokładnie rozważył obecne okoliczności i wyzwania, przed którymi stoimy ? przede wszystkim walką o dziesiąte z rzędu mistrzostwo Szkocji, które jest dla nas wszystkich niezwykle ważne. Równie ważne jest dla nas jednak, aby nadal działać zgodnie z wartościami naszego klubu. Zarząd doszedł do wniosku, że naszym wspólnym celom najlepiej służy dalsze wspieranie Neila Lennona i jego zespołu w poszukiwaniu rozwiązań dla tych wyzwań.

? Neil Lennon ma wsparcie zawodników i personelu klubu. Rozumie presję i środowisko. Jak pokazują jego osiągnięcia jako trener, kapitan i gracz, wie czego potrzeba, aby odnieść sukces w Celticu i odniósł już sukces z wieloma obecnymi graczami, którzy rozumieją jego metodę i podejście.

? Chociaż sugerowano, że nadszedł czas na zmianę trenera, jako zarząd uważamy, że ??Neil Lennon i jego zespół zarządzający są na dobrej drodze, aby odwrócić wyniki zespołu i poprowadzić nas do sukcesu. Zarząd nadal ściśle współpracuje z Neilem i jego zespołem, aby wspierać ich w dążeniu do tego celu, a postępy zostaną przeanalizowane w nowym roku.

? Zarząd pragnie skorzystać z okazji i podziękować wszystkim kibicom Celticu za ich wsparcie w tym trudnym roku. Odpowiedź fanów na wyzwania, przed którymi wszyscy razem stoimy, była wspaniała.

?  Zarząd Celticu zdaje sobie sprawę z różnorodności poglądów wyrażanych przez naszych kibiców oraz ich siły. Chociaż nie zawsze istnieje porozumienie, z pewnością istnieje wspólny cel ? sukces Celtic Football Club i będziemy nadal współpracować, aby osiągnąć ten cel.

Źródło: www.celticfc.net