Ntcham: To był wyjątkowy moment dla Celticu

0
Olivier Ntcham
fot. www.celticfc.net

Pomocnik Celticu FC, Olivier Ntcham otrzymał nagrodę Magners Goal of the Season za bramkę strzeloną w meczu Ligi Europy przeciwko Lazio, która zapewniła ekipie The Bhoys pierwsze w historii europejskich pucharów zwycięstwo we Włoszech.

W rozmowie z oficjalną stroną klubową Francuz opowiedział o bramce, mistrzostwie Szkocji i kolejnym sezonie.

? To był wyjątkowy moment dla Celticu i wszystkich osób związanych z klubem. Dziękuję wszystkim fanom, którzy głosowali na moją bramkę.

? Zacząłem mecz na ławce i pamiętam, że trener powiedział mi, żebym spróbował grać do przodu i zrobić różnicę. Kiedy wszedłem, zrobiłem to i strzeliłem pięknego gola. To był piękny kontratak, otrzymałem dobre podanie od Odsonne’a. Mój pierwszy kontakt z piłką nie był świetny, ale myślę, że wykończenie było dobre.

? Byłem bardzo, bardzo szczęśliwy. Na trybunach zapanowało szaleństwo. Nie wiedziałem, że jako pierwszy strzeliłem gola na wagę zwycięstwa we Włoszech. To był dla mnie świetny gol i byłem bardzo dumny z gry dla Celticu i bycia częścią tego.

24-latek stwierdził także, że jego zdaniem Celtic jak najbardziej zasłużył na triumf w rozgrywkach ligi szkockiej i dziewiąte mistrzostwo z rzędu.

? To był świetny sezon, który moim zdaniem nie należał do najłatwiejszych. Myślę, że był to dla nas dość trudny sezon, ponieważ kiedy jesteś mistrzem, wszyscy chcą cię pokonać. Wszystkie zespoły myślały w ten sam sposób i były bardzo zmotywowane grając z nami.

? Dla nas był to najtrudniejszy sezon od kilku lat, ponieważ przegraliśmy kilka spotkań. Generalnie myślę jednak, że wszyscy mogą być szczęśliwi, że osiągnęliśmy nasz cel.

? 10 tytuł z rzędu? Przede wszystkim czekam na trening, a potem na kolejne mecze i mam nadzieję, że wszystko wkrótce się rozpocznie. To duże wyzwanie, ale musimy skupiać się tylko na kolejnym meczu.

? Przede wszystkim musimy rozpocząć sezon, a potem możemy zacząć mówić o strzelaniu bramek i grze. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze w przyszłości i wszyscy będą mogli ponownie cieszyć się meczami.

Źródło: www.celticfc.net