Moravcik: Dla Christiego to idealny moment, aby opuścić Celtic

0
Christie Brown
fot. www.celticfc.net

Były pomocnik Celticu Glasgow, Lubomir Moravcik uważa, że odejście Ryana Christiego z zespołu The Bhoys podczas letniego okienka transferowego byłoby jak najbardziej logicznym ruchem ze strony 26-letniego Szkota.

Umowa Christiego z Celtikiem wygasa w 2022 roku i dla drużyny z Celtic Park jest to ostatni moment, aby uzyskać dobre pieniądze ze sprzedaży byłego zawodnika Inverness.

Zainteresowanie pomocnikiem Celticu wykazują kluby z angielskiej Premier League, a ostatnio w gronie zainteresowanych zaczęto wymieniać Burnley i Norwich.

? Celtic Glasgow to duży klub, ale angielska Premier League to duża motywacja, a także lepsze pieniądze dla zawodników. W związku z tym trudno jest się oprzeć i pozostać w Celticu przez długi czas ? stwierdził Moravcik, który grał w Celticu w latach 1992-2002.

? Celtic to bardzo dobry klub, aby odejść do lepszej ligi, ponieważ trudno jest porównać ligę szkocką z Premier League. Moim zdaniem Premier League to najlepsze rozgrywki w historii i każdy marzy, żeby tam grać.

? Odejście jest logiczne z punktu widzenia Ryana, ponieważ jest w odpowiednim wieku na nowe wyzwania, a jeśli Celtic zarobi na tym, będzie to dobre także dla klubu. Mogą znaleźć innego gracza, który w szerszej perspektywie może pójść podobną ścieżką.

? Myślę, że taka jest rola szkockiej ligi w piłce nożnej (zwłaszcza Celticu i Rangersów), aby przygotować zawodników do ligi angielskiej.

? Musimy zaakceptować tę sytuację. Nie jesteśmy w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ? jesteśmy w XXI wieku i musimy zrozumieć, że liga angielska to inny świat.

Źródło: www.thesun.co.uk