McGregor nowym kapitanem Celticu

0
Callum McGregor
fot. www.celticfc.net

Callum McGregor został mianowany nowym kapitanem Celticu i będzie liderem zespołu dowodzonego przez Ange Postecoglou w drodze po odzyskanie tytułu mistrza Szkocji.

28-letni pomocnik przeszedł przez system szkolenia akademii Celticu i po sezonie wypożyczenia do Notts County zadebiutował w pierwszym zespole The Bhoys 15 lipca 2014 roku w eliminacjach Ligi Mistrzów w wyjazdowym meczu z KR Reykjavik, strzelając jedynego gola w meczu.

McGregor wystąpił w 326 występach dla Celticu, strzelił 53 gole i zdobył 14 trofeów ? sześć tytułów mistrzowskich, cztery Puchary Szkocji i cztery Puchary Ligi.

? Callum McGregor jest graczem, który daje przykład, zarówno na boisku, jak i poza nim. Ponadto jest kluczową postacią w naszym zespole. Jest w Celticu od dziecka, przeszedł przez naszą Akademię, miał okres wypożyczenia poza klubem, aby zdobyć ważne doświadczenie, a następnie wrócił, aby zaistnieć w pierwszej drużynie. Jego cechy jako gracza były bardzo widoczne w ciągu ostatnich kilku lat ? powiedział trener Celticu, Ange Postecoglou.

? Wie, co to znaczy odnosić sukcesy w Celticu i wie, co to znaczy być kapitanem tego klubu, i cieszę się, że będzie nosił ją na stałe.

? Bycie kapitanem Celticu to wielki zaszczyt dla każdego gracza. Wiem, że podążam śladami kilku wielkich nazwisk w historii klubu i w ciągu ostatnich kilku lat mogłem uczyć się od jednego z najlepszych, jakim był Scott Brown ? powiedział Callum McGregor.

? Cieszę się, że trener zaufał mi dając mi opaskę kapitana. To nowa era dla klubu i nie mogę się doczekać, aby odegrać w tym swoją rolę.

Źródło: www.celticfc.net