Lennon: Zasłużyliśmy na zwycięstwo

0
Neil Lennon
fot. www.celticfc.net

Szkoleniowiec Celticu FC, Neil Lennon podsumował czwartkowe spotkanie swojej drużyny z FC Sarajewo, która zakończyła się wygraną The Bhoys 1:0 i zapewniła mistrzom Szkocji awans do fazy grupowej Ligi Europy.

? Byliśmy fantastyczni i w pełni zasłużyliśmy na zwycięstwo. Jestem bardzo szczęśliwy ? szczęśliwy z powodu zawodników i klubu. Źródłem frustracji było dla nas odpadnięcie z Ligi Mistrzów i nie ma wątpliwości, że mieliśmy z tego powodu moralnego kaca, ale od tego czasu wygraliśmy siedem spotkań z rzędu.

? To kolejny wspaniały występ i kolejne czyste konto. Zawodnicy byli wspaniali grając na bardzo trudnym terenie. Awans do fazy grupowej otwiera dla nas sezon i mamy wiele powodów do radości.

? Musieliśmy być dziś silni fizycznie. Wydawało mi się, że w pierwszej połowie brakowało nam agresji, biorąc pod uwagę, że mieliśmy duże posiadanie piłki, ale myślę, że w drugiej połowie byliśmy znacznie lepsi, a gra naprawdę się otworzyła i poszła po naszej myśli.

? To dla nas wielka noc, kolejna faza grupowa, na którą z niecierpliwością czekamy i mamy nadzieję, że będziemy podążać odpowiednią drogą.

Jedynym minusem spotkania z Sarajewem była wczesna kontuzja Nira Bittona, w wyniku której musiał zostać zastąpiony przez Hatema Elhameda.

? Nir był dla nas bardzo ważny, ale skręcił kostkę. Jest zły z tego powodu i wygląda na to, że nie będzie do naszej dyspozycji w weekend i na mecze międzynarodowe. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć jak rozwinie się sytuacja. To dla nas kolejny cios, ponieważ był w świetnej formie.

Źródło: www.celticfc.net