Lennon: Wierzymy, że nasza ciężka praca odmieni oblicze sezonu

0
Neil Lennon
fot. www.celticfc.net

Celtic FC od poniedziałku przebywa na obozie treningowym w Dubaju. Trener The Bhoys, Neil Lennon podczas rozmowy z mediami, opowiedział o przebiegu i celach zimowego zgrupowania.

? Jesteśmy pewni, że tegoroczny obóz będzie dla nas naprawdę ważny. To ten sam format, co w poprzednich latach, z istotną różnicą, jaką są protokoły stosowane w przypadku COVID,. Mamy jednak nadzieję, że wyciągniemy z niego maksimum jak w ostatnich latach i będziemy mieć świetną serię w Nowym Roku, tak jak w poprzednim sezonie. To jest nasz cel ? powiedział trener Celticu.

? Tak jak poinformował wczoraj klub, obóz został zorganizowany jakiś czas temu, przy pełnej konsultacji z władzami piłkarskimi i za zgodą szkockiego rządu. Oczywiście rozumiemy, że żyjemy w bardzo wyjątkowych i trudnych czasach, kiedy obowiązują surowe obostrzenia. Obóz jest jednak oceniany pod kątem ryzyka i organizowany we współpracy z Joint Response Group szkockiego futbolu.

? Od pierwszego dnia obozu, który miał miejsce wczoraj, chłopcy pracowali bardzo ciężko i to będzie format na resztę tygodnia. To bardzo trudne, ale produktywne i ważne sesje  treningowe przygotowujące nas do drugiej połowy sezonu.

? Pomimo rozczarowania w sobotę, kiedy zdominowaliśmy mecz, ale nie uzyskaliśmy wyniku, na który zasłużyliśmy, zawodnicy zareagowali dobrze. Trening był fantastyczny, z prawdziwą intensywnością i werwą. 

? Wiemy, że nie osiągnęliśmy oczekiwanych wyników w pierwszej połowie sezonu i nie mamy złudzeń, że czeka nas naprawdę trudne zadanie w lidze. Wszystko, co tutaj robimy, jest jednak nastawione na próbę odzyskania tego i powrotu na właściwy bieg.

Źródło: www.celticfc.net