Lennon: To największy sukces w mojej karierze trenerskiej

0
Neil Lennon
fot. www.celticfc.net

Zwycięstwo Celticu z Hearts w niedzielnym finale Pucharze Szkocji sprawiło, że The Hoops zdobyli historyczną, czwartą potrójną koronę z rzędu w szkockich rozgrywkach.

Szkoleniowiec Celticu FC, Neil Lennon został pierwszym człowiekiem, który zdobył potrójną koronę dla Celticu jako gracz i jako trener. Irlandczyk zdobył wszystkie trzy krajowe trofea w Szkocji pod wodzą Martina O?Neilla w sezonie 2000/01, a teraz przeszedł do historii, stając się pierwszą osobą, która powtórzyła ten wyczyn jako trener The Bhoys.

? To dla mnie coś wyjątkowego. To największy sukces w mojej karierze trenerskiej. Nie udało mi się zrobić tego za pierwszym razem, kiedy prowadziłem Celtic, a teraz dołączam do elitarnego grona trenerów ? powiedział trener Celticu Glasgow.

? Myślę, że muszę dobrze wykonywać swoje zadania. Gdyby to było takie łatwe, wielu trenerów zrobiłoby to dawno przede mną. To coś wyjątkowego.

? Jest wiele osób, którym chciałbym podziękować. Jestem tu od 20 lat i osiągnięcie tego sukcesu jest dla mnie wielkim źródłem osobistej dumy. Wiązało się to z dużą ilością ciężkiej pracy i czuję się dumny z mojej rodziny, graczy i współpracowników. 

Źródło: www.celticfc.net