Lennon: Niedzielne zwycięstwo może być dla nas nowym początkiem

0
Neil Lennon
fot. www.celticfc.net

Po zwycięstwie z Hearts w Pucharze Szkocji, zawodnicy Celticu zmierzą się w środę w meczu ligowym z Ross County. Trener The Bhoys wierzy, że wygrana z Hearts może być dla jego podopiecznych zastrzykiem energii. 

? W zespole czuć powiew optymizmu, a wielu graczy jest pobudzonych i pełnych energii. Mam nadzieję, że spoczywa na nich mniejszy ciężar presji i mogą wyjść i grać trochę bardziej swobodnie, z mniejszym niepokojem. Zdobycie czwartej z rzędu potrójnej korony jest dużym osiągnięciem i na pewno jest ważne z psychologicznego punktu widzenia ? powiedział Lennon.

? Zawodnicy wykonali część tego, czego od nich wymagano. Teraz musimy znaleźć spójność gry, o czym gracze doskonale wiedzą. Możemy wykorzystać niedzielny mecz, aby zacząć od nowa.

Ross County dość niespodziewanie okazało się lepsze od Celticu pod koniec listopada, eliminując mistrzów Szkocji z Pucharu Ligi Szkockiej. Opiekun klubu z Glasgow nie dopuszcza powtórki sytuacji.

? W zasadzie oddaliśmy mecz w Pucharze Ligi. Rzut rożny i rzut karny kosztował nas mecz, ale nie stworzyliśmy wówczas wystarczających szans na zdobycie gola i to jest coś, czym będziemy musieli się zająć jutro. Musimy spróbować stworzyć więcej sytuacji i grać z bramkarzem dużo więcej niż w meczu Pucharu Ligi.

Źródło: www.celticfc.net