Lennon: Nie sądzę, aby ktoś zdołał powtórzyć nasz sukces

0
Puchar Szkocji Celtic
www.celticfc.net

Szkoleniowiec Celticu FC, Neil Lennon pochwalił swoich zawodników za fakt, że potrafili wziąć na siebie ciężar oczekiwań i zdobyli czwartą potrójną koronę w szkockich rozgrywkach. Dramatyczne zwycięstwo w rzutach karnych nad Hearts sprawiło, że Celtic wygrał 12. z rzędu trofeum w kraju. The Hoops stał się także pierwszym klubem, który wygrał cztery kolejne Puchary Szkocji.

Pokonanie Hearts okazało się bardzo trudne dla Celticu, a podopieczni Robbiego Neilsona potrafili odrobić dwubramkową stratę, co doprowadziło do dogrywki. Leigh Griffiths zdobył w dogrywce gola na 3:2 dla Celticu, ale Josh Ginnelly doprowadził do remisu na 4 minuty przed końcem i o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Bohaterem Celticu okazał się Conor Hazard, który obronił dwa rzuty karne.

? Mam nadzieję, że nasz dzisiejszy sukces daje każdemu poczucie perspektywy, jak trudne zadanie wykonaliśmy w ciągu czterech lat. Niektórzy, którzy uważają to za coś oczywistego, musieliby po prostu rzucić się w wir gry i doświadczyć tego. To nie jest takie proste, ponieważ jesteśmy tylko ludźmi. Na zawodnikach ciążył dziś ciężar oczekiwań, ale odnaleźli w sobie wolę zwycięstwa ? powiedział po meczu Lennon.

? Zdobycie pucharu Szkocji znaczy tyle samo dla Hearts, co dla nas. Mieliśmy do wygrania czwartą potrójną koronę i jest to ogromny ciężar, ale udało nam się z tym uporać i uważam, że nigdy więcej nie będziemy już świadkami, kiedy ktoś osiągnie podobny sukces. Gracze w pełni zasłużyli na to monumentalne osiągnięcie.

Świetna postawa w bramce Conora Hazarda była kluczowa w kontekście triumfu The Bhoys, a Neil Lennon uważa, że reprezentant Irlandii Północnej ma powody do zadowolenia.

? Powiedziałem Conorowi, aby podczas rzutów karnych pokazał swoją wartość i został bohaterem! Napisał własną historię dla Celticu z dwoma obronionymi karnymi, kiedy tego naprawdę potrzebowaliśmy. Był to dopiero jego trzeci mecz dla pierwszego zespołu, więc jest to dla niego wielkie osiągnięcie.

Źródło: www.celticfc.net