Lennon: Nie możemy poddać się presji

0
Neil Lennon
fot. www.celticfc.net

Celtic FC poznał już terminarz spotkań w nowym sezonie ligi szkockiej. Szkoleniowiec The Bhoys, Neil Lennon zapowiedział, że jego zespół będzie robił wszystko, aby nie rozpraszać się presją związaną z walką o 10 tytuł mistrzowski z rzędu.

? Musimy podejść do następnego sezonu jak do walki o kolejny tytuł. Dla niektórych graczy będzie to pierwszy tytuł, dla innych dziesiąty. Muszę zachować równowagę i przypomnieć zawodnikom, że to po prostu następny tytuł.

? Na pewno będzie sporo szumu wokół walki o tytuł. Musimy jak najszybciej odnaleźć nasz poziom i naszą spójność. To bardzo ważny sezon, ale nie możemy pozwolić, aby walka o rekordowy tytuł zachwiała naszą koncentrację.

? Kiedy inne zespoły mierzą się z nami, podświadomie starają się wejść na swoje wyżyny. Chcemy rozwijać się jako jednostki i jako zespół. Mamy zapewnione prawo gry w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów w sierpniu, na które czekamy i zrobimy wszystko, aby się tam zakwalifikować.

? Bez kibiców czasami gra się trudno, nie ma co do tego wątpliwości. Ponadto musimy bardzo szybko dostosować się do nowych okoliczności, ale jeśli chodzi o szkolenie i przygotowanie do gry, to tak naprawdę nic się nie zmieniło.

? Mamy nadzieję, że do września lub października dostaniemy zgodę na wpuszczenie fanów na trybuny, co byłoby fantastyczne. Wspaniale jest oglądać piłkę nożną, ale nie jest ona taka sama bez kibiców.

Źródło: www.celticfc.net