Lennon: Musimy się podnieść po porażce z Rangersami

0
Neil Lennon
fot. www.celticfc.net

Po bolesnej porażce w meczu derbowym z Rangers FC, przed zawodnikami Celticu Glasgow kolejne duże wyzwanie. W czwartkowy wieczór, podopieczni Neila Lennona rozpoczną zmagania w Lidze Europy, a ich rywalem będzie AC Milan.

Szkoleniowiec The Bhoys, Neil Lennon powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej, że jego zespół robi wszystko, aby odpowiednio zareagować na porażkę w Old Firm Derby.

? Mieliśmy luksus spędzenia kilku dni razem na boisku treningowym i ruszyliśmy do przodu. Spuszczamy głowy i ciężko pracujemy. Przed nami długa droga. Nie jesteśmy zadowoleni z wyniku w ostatnim meczu, ale jest dużo czasu na poprawę.

? Wszyscy jesteśmy rozczarowani, ale nie zastanawiamy się nad tym i nie wygładzamy rzeczy, jakby wszystko było w porządku. Zamierzamy to po prostu odpracować i przyjąć krytykę, gdy się pojawi. Chcemy zareagować na porażkę tak pozytywnie, jak to tylko możliwe, poprzez serię gier, w których gramy dobrze i wygrywamy.

? Nie byliśmy zbyt dobrzy w sobotę, szczególnie w drugiej połowie. Muszę wziąć odpowiedzialność za wyniki zespołu i naprawdę ciężko pracujemy, aby wrócić do przenikliwego, szybkiego futbolu, który jesteśmy w stanie grać. Właśnie tego szukamy w następnych trzech lub czterech meczach, aby spróbować ponownie osiągnąć szczyty.

? Musimy się podnieść, być silni i twardzi psychicznie. Moi zawodnicy są tacy i wielokrotnie to pokazywali. Wiem, że możemy grać lepiej i moim zadaniem jest wyciągać z graczy to, co najlepsze.

Źródło: www.celticfc.net