Lennon: Dopiero na koniec meczu pokazaliśmy naszą mentalność

0
Neil Lennon
fot. www.celticfc.net

Szkoleniowiec Celticu Glasgow, Neil Lennon powiedział po meczu z Hibernian, że nie ma pretensji do swoich zawodników za bram zwycięstwa, ale stwierdził, że jego drużyna musi być bardziej skupiona, aby uniknąć utraty kolejnych punktów w lidze.

? Jestem zły, rozczarowany. Gole, które straciliśmy były okropne. Musimy to przeanalizować i lepiej radzić sobie z brudnymi fragmentami gry ? powiedział Lennon.

? Scott Bain obronił piłkę, ale żaden z naszych chłopców nie poszedł za nim. To podstawa gry obronnej, o której rozmawialiśmy. Niektórzy z piłkarzy wyłączyli się z defensywy, a nie możemy sobie na to pozwolić, bez względu na poziom, na którym gramy. Musi być lepiej.

? To nie był zły występ pod względem nastawienia. W pierwszej połowie było widać dobrą energię, ale przez 10-15 minut drugiej połowy naprawdę zawodziliśmy.

? Ponownie musieliśmy zmienić kształt, aby wrócić do gry. Rezerwowi radzili sobie dobrze, ale byliśmy zbyt pasywni w ostatniej części pierwszej połowy, mimo że kontrolowaliśmy grę.

Pomimo, że Celtic przegrywał już 0:2, zdołał wrócić do gry, Neil Lennon stwierdził, że jego podopieczni muszą mieć taką mentalność przez pełne 90 minut, aby wykorzystać swój potencjał w nadchodzących meczach.

? Daliśmy z siebie naprawdę dużo, ale pokazaliśmy znacznie lepsze nastawienie dopiero w ciągu ostatnich 20 minut. Musimy to kontynuować.

? Przez ostatnie 25 minut graliśmy z większym ogniem i musimy właśnie tak zaczynać takie mecze. Zwycięstwo rodzi zaufanie. Straciliśmy dwa punkty, co jest dość trudne po wspaniałym zwycięstwie z Motherwell, ale musimy znaleźć spójność w naszych występach.

Źródło: www.celticfc.net