Lennon: Byliśmy dziś lepszym zespołem

0
Neil Lennon
fot. www.celticfc.net

Szkoleniowiec Celticu, Neil Lennon był bardzo rozczarowany porażką swojego zespołu w derbowym spotkaniu z Rangers FC. Celtic kontrolował spotkanie, zanim Nir Bitton opuścił boisko za czerwoną kartkę.

? Poraża jest dla nas wielkim rozczarowanie, ponieważ byliśmy dziś lepszym zespołem ?powiedział irlandzki trener The Bhoys wywiadzie dla Celtic TV.

? Do momentu czerwonej kartki byliśmy lepszym zespołem i nie jestem przekonany, że czerwona kartka była słuszna. Myślę, że to była zła decyzja. Czerwona kartka sprawiła, że mecz stał się bardziej wyrównany, wcześniej mieliśmy całkowitą kontrolę. Myślę, że w normalnych okolicznościach, wygralibyśmy.

? Nir Bitton był wspaniały w pierwszej połowie. Myślę, że sędzia zbyt pochopnie pokazał mu czerwoną kartkę.

Celtic przegrał z Rangersami po raz drugi w tym sezonie, ale ma do rozegrania trzy zaległe mecze. Lennon ma świadomość, że jego zespół musi je bezwzględnie wygrać i być bezbłędny aż do końca sezonu.

? Byliśmy lepszą drużyną, zdominowaliśmy mecz. Byliśmy ostrzejsi, szybsi, silniejsi. Zawodnicy tacy jak Frimpong, Tunrbull, Christie, McGregor, wszyscy byli znakomici przez pierwszą godzinę. A potem stało się to co się stało. Barkas nie miał nic do roboty, nie musiał interweniować. Allan McGregor był dziś zawodnikiem meczu, co moim zdaniem świadczy o naszym występie.

? Od tej chwili musimy wygrywać każdy mecz. Jestem sfrustrowany, że w jednej chwili strzeliliśmy sobie w stopę. Pomimo wszystko jestem jednak bardzo dumny z zawodników, ponieważ zagrali bardzo, bardzo dobrze. Rangersi byli dominującą drużyną w ostatnich kilku meczach, nie sądzę, aby było to dziś widoczne.

? Musimy wyciągnąć pozytywy z dzisiejszego dnia i wykorzystać je w przyszłości. Mamy dużo spotkań do rozegrania, ale musimy grać naprawdę dobrze od teraz do końca sezonu ? podsumował trener Celticu FC.

Źródło: www.celticfc.net