Laxalt: Porażka w derbach była bardzo bolesna

0
Diego Laxalt
fot. www.celticfc.net

W czwartkowy wieczór Celtic Glasgow zmierzy się z AC Milan w meczu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Dla Diego Laxalta, który na początku października został wypożyczony z Milanu do Celticu, będzie to mecz z zespołem, który zna doskonale.

? Mam nadzieję, że będę miał w Celticu ciągłość jeżeli chodzi o grę. Chcę wrócić do optymalnej dyspozycji, aby pomóc drużynie. To mój cel numer jeden. Oczywiście z osobistego punktu widzenia chcę grać jak najwięcej, ale moim głównym priorytetem jest zawsze jak najwięcej pomagać drużynie ? powiedział Laxalt przed meczem.

? Jak dotąd AC Milan ma wspaniały sezon, ale każdy mecz jest inny i jutro będziemy chcieli wrócić do gry. Każdy zespół ma swoje słabości, ale nie muszę mówić pracownikom klubu, jak gra AC Milan i jak pracują. Jesteśmy dobrze przygotowani, a nasi trenerzy dokładnie powiedzieli nam, jak chcą, abyśmy grali.

? Przygotowuję się do tego meczu tak, jak do każdej innej gry. Będę walczył na boisku z kolegami z drużyny, których opuściłem zaledwie kilka tygodni temu, ale teraz daje z siebie wszystko dla Celticu.

? Trener powiedział nam, że musimy wierzyć w siebie, być agresywni i grać w naszym stylu. Musimy trzymać się razem jako zespół, ponieważ przed nami wiele meczów. Zawsze patrzę w przyszłość i jestem pozytywnie nastawiony i naprawdę wierzę, że to jest drużyna, która może i wie, jak wygrywać.

? Porażka derbowa była bolesna, ale mamy wielką szansę, aby jutro wszystko naprawić. Musimy mieć wiarę i wierzyć w siebie nawzajem. Ciężko pracujemy i nie możemy się doczekać wielkiej bitwy z Milanem.

Źródło: www.celticfc.net