Lawwell: Celtic starał się za wszelką cenę zatrzymać Browna

0
Brown Ajeti
fot. www.celticfc.net

Prezes Celticu, Peter Lawwell zdradził, że szkocki klub robił wszystko co w swojej mocy, aby zatrzymać w swoich szeregach kapitana zespołu, Scotta Browna.

Doświadczony pomocnik poinformował w czwartek, że zamierza opuścić Celtic FC po zakończeniu sezonu 2020/21 i zdecyduje się na podpisanie umowy z Aberdeen, gdzie będzie pełnił rolę grającego aystenta.

? Scott Brown był sercem Celticu Glasgow i był bez wątpienia najbardziej wpływową postacią w drużynie w ciągu ostatnich 15 lat. Mając ponad 600 występów w klubie, odcisnął piętno na Celticu, co stawia go na równi z innymi legendami klubu ? powiedział Peter Lawwell.

? Odkąd podpisał kontrakt, żyje i oddycha klubem. Robił to dzień po dniu przez półtorej dekady, oddając swoje serce i duszę Celticowi. Był kluczową postacią w okresie wielkiem dominacji Celticu i wiem, że każdy kibic The Bhoys będzie mu za to bardzo wdzięczny. Jest niesamowitym człowiekiem, kimś o prawdziwej jakości i uczciwości oraz kimś, kogo osobiście miałem zaszczyt mieć u swego boku jako kapitana Celtiku.

? Desperacko staraliśmy się zatrzymać Scotta w Celticu i chociaż jesteśmy bardzo zasmuceni jego decyzją, rozumiemy ją i szanujemy. Życzymy Scottowi i jego rodzinie sukcesów, zdrowia i szczęścia dla przyszłość.

Źródło: www.celticfc.net