Kolejny bramkarz w kręgu zainteresowań Celticu

0
Celtic Park
fot. www.celticfc.net

Według doniesień mediów, Celtic Glasgow planuje tego lata transfer bramkarza Liverpoolu, Caoimhina Kellehera.

Zespół Hoops poszukuje nowego bramkarza numer jeden, po tym jak Joe Harta zdecydował się przejść na sportową emeryturę po trzech latach spędzonych na Parkhead.

Według Football Insider, Celtic jest gotowy wyłożyć za 25-latka nawet 10 milionów funtów, ale Liverpool oczekuje jeszcze wyższej kwoty.

Kelleher musiał grać w Liverpoolu drugie skrzypce, będąc zmiennikiem Alissona Beckera i rozegrał łącznie 47 spotkań od czasu debiutu w 2019 roku. Reprezentantowi Irlandii pozostały jeszcze dwa lata kontraktu na Anfield, ale po tym, jak potwierdził, że chce zostać bramkarzem numer jeden, zasugerował transfer latem.

– Spędziłem niesamowity czas w Liverpoolu. To była dla mnie szalona podróż, którą absolutnie pokochałem. Kocham ten klub, kocham fanów i mam świetne relacje z zawodnikami i sztabem. Niezależnie od tego, czy będę tutaj, w Liverpoolu, czy gdzie indziej, czuję, że moim następnym krokiem będzie bycie numerem 1.

Kelleher nie jest jedynym bramkarzem, który znajduje się na radarze Celticu, a kandydatem do przenosin do Glasgow jest także bramkarz Manchesteru United, Altay Bayindir.

Źródło: www.footballinsider247.com