Kibice Celticu protestowali pod Celtic Park żądając dymisji Lennona

0
Celtic Park
fot. www.celticfc.net

Grupa kibiców Celticu FC pojawiła się w niedzielne popołudnie pod stadionem Celtic Park, gdzie aktualni mistrzowie Szkocji ulegli Ross County 0:2 w spotkaniu Pucharu Ligi Szkockiej.

Kibice starli się z policją, podczas próby szturmu na główne wejście Parkhead, wzywając do zwolnienia Neila Lennona.

Kibice obawiają się, że fatalna postawa The Bhoys w ostatnich tygodniach, pozbawi drużynę szans na obronę mistrzowskiego tytułu już w grudniu, jeżeli zarząd nie podejmie stanowczej decyzji dotyczącej obecnego trenera zespołu.

Poniżej oficjalne stanowisko Celticu Glasgow wydane po niedzielnych zajściach w okolicach Parkhead:

? Wszyscy w klubie są bardzo rozczarowani wynikiem meczu z Ross County, który zakończył naszą fenomenalną serię 35 zwycięstw w pucharach.

? Chociaż podzielamy ogromne rozczarowanie wszystkich kibiców Celticu, nie ma usprawiedliwienia dla niektórych scen, które rozegrały się pod Celtic Park dzisiejszego wieczoru. Klub będzie w pełni badał te wydarzenia.

? Zawodnicy i sztab szkoleniowy dali z siebie bardzo wiele w ostatnich latach, zapewniając klubowi serię sukcesów, dlatego konieczność pojawienia się eskorty na Celtic Park jest nie do przyjęcia.

? Rozumiemy, że tylko niewielka liczba osób była zaangażowana w takie zachowanie, ale tego typu działania nie mogą być w żaden sposób tolerowane.

Źródło: www.celticpoland.com / www.celticfc.net