Kenny: Celtic to ogromny klub

0
Jonjoe Kenny
fot. www.celticfc.net

Obrońca Celticu Glasgow, Jonjoe Kenny powiedział, że cieszył się każdą minutą swojego czasu jako zawodnik The Bhoys i ma nadzieję, że pomoże klubowi z Celtic Park w realizacji celu, jakim jest zdobycie piątego z rzędu Pucharu Szkocji.

Obrońca Evertonu rozegrał 10 meczów od czasu dołączenia do Celticu pod koniec styczniowego okienka transferowego na zasadzie wypożyczenia i nie ukrywa, że był to ważny ruch dla jego kariery.

? Dołączenie do Celticu było dla mnie ogromnym korkiem. Kiedy grałem w Niemczech tydzień po tygodniu (wypożyczenie do Schalke 04 Gelsenkirchen), czułem, że pokazuję, co potrafię. Trudno było później nie grać regularnie. Przyjazd do Celticu i okazję do występów były dla mnie niezwykle ważne.

? Celtic FC to ogromny klub i wielu ludzi chciałoby być na moim miejscu, grając w tak wielkim klubie z takimi fanami i taką historią. 

? Kocham każdą minutę mojego pobytu tutaj. To wspaniałe, że przyjechałem tutaj, aby grać w tak wielkim klubie jak Celtic. Niestety, na trybunach nie ma kibiców, którzy stanowią ważną część tego klubu, ale nadal kocham każdą minutę pobytu w Glasgow.

Podopieczni Johna Kennedy’ego zmierzą się w sobotę 10 kwietnia z Livingston na Paradise, a w następnym tygodniu zagrają z Rangers FC na Ibrox w czwartej rundzie Pucharu Szkocji. Kenny zapowiedział, że koniecznie chciałby sięgnąć po to trofeum jako gracz Celticu.

? Puchar Szkocji to okazja, którą chcę w pełni wykorzystać. Wiem, że wielu graczy w Celticu zdobyło wiele trofeów i chcę zacząć to robić. Nie ma nic lepszego niż regularna gra i zdobywanie trofeów.

? Kibice Celticu wielokrotnie pomagali drużynie przekraczać bariery. Opowiadano mi historie o tym. Fani zawsze będą nas motywować do tego, aby wygrywać mecze.

Źródło: www.celticfc.net